Napretkovo poluvreme nedovoljno za trijumf u Kragujevcu

Košarkaški klub Napredak JKP poražen je od Radničkog na gostujućem terenu (23:25, 22:28, 23:13, 23:14). Aleksinačka ekipa je kontrolisala rezultat u prvom poluvremenu, ali je u nastavku prosula +10 i ostala bez dva boda. Najefikasniji u Napretku bio je Nikola Ćirković sa  16 poena. Domaći sastav predvodio je Raško Katić sa 41 poenom.

Gosti su u drugoj polovini prve četvrtine došli do serije 8:0 i stekli prvu ozbiljniju prednost – 15:23. Odlično raspoložen bio je Ćirković, koji je u ovom periodu postigao 11 poena (trojke 3/5). Uzvraćaju domaći košarkaši, tačnije Katić, koji je u prvih 10 minuta ubacio čak 16 poena.

Aleksinčani su u drugoj četvrtini pokazali najbolju igru na utakmici. Sredinom ove deonice, razlika je po prvi put bila dvocifrena – 35:45. U međuvremenu, Katiću se na drugoj strani pridružio Stevanović, koji je u tri navrata bio precizan iza linije 6,75 i do kraja poluvremena postigao 13 poena. Gosti su uspešno odolevali, pa su nakon 20 minuta igre imali prednost – 45:53.

Usledio je potpuni sunovrat u igri Aleksinčana. Napredak je u trećoj četvrtini postigao svega 13 poena, dok je na drugoj strani samo sjajni Katić ubacio 12. Kragujevčani su postepeno stizali zaostatak i na kraju u potpunosti preokrenuli – 68:66.

Poslednja četvrtina protekla je u znaku domaćina. Igra gostiju se u potpunosti raspala, o čemu svedoči podatak da ni u ovom periodu nisu često nalazili put do koša (svega 14 poena). Raspoloženi domaćin je krenuo da povećava vođstvo, koje je u jednom momentu iznosilo +14 (91:77). Nikola Raičević je pogotkom za tri poena postavio konačnih – 91:80.

Napredak nakon tri odigrana kola ima u;inak od jedne pobede i dva poraza. U narednom kolu Košarkaške lige Srbije, Napredak će na svom terenu dočekati Tamiš iz Pančeva, koji u dosadašnja tri kola beleži učinak od dve pobede i jednog poraza.

Napredak JKP: Šikman 2, Ćirković 16 (5as.), Raičević N. 5 (5as.), Simeunović 5 (4sk.), Petrović, Raičević D. 7 (4as.), Saičić 11, Drašković 10, Bogavac 7, Veljković 15 (6sk.), Karalić 2 (3sk.), Kostić.