Напреткова дефанзива „клиника” за нову победу

Алексиначки Напредак ЈКП славио је на домаћем паркету против Тамиша 80:63 (16:9, 22:17, 24:21, 18:16). Алексинчани су током целог меча били у предности, која је у једном моменту износила +21. Победника је предводио сјајни Димитрије Раичевић са 26 поена (тројке 6/12).

Напредак је већ након 5 минута игре стекао озбиљнију предност (12:5). Екипа Небојше Раичевића играла је одлично у одбрани, а мањак решења у нападу разлог је што вођство на крају прве деонице није било убедљивије – 16:9.

Поред Раичевића, одличну партију пружио је и Славиша Богавац. Најикуснији играч Напретка на терену је провео 30 минута и за то време уписао 14 поена и 9 ухваћених лопти.

Други део утакмице није донео посебна узбуђења. Највише што су гости из Панчева успели да ураде било је у 35. минуту, када су пришли на 8 поена заостатка – 68:60.

Уследила је нова серија алексиначких кошаркаша, који су на крају апсолутно заслужено славили – 80:63.
Била је ово друга узастопна победа Напретка и други везани пораз Тамиша. Алексиначки клуб сада има учинак од 6 победа и 5 пораза, док су Панчевци лошије рангирани са 4 победе и 7 пораза.

Наредно коло на програму је следећег викенда. Напредак ће поново играти пред својом публиком, а противник ће му бити екипа Вршца.

Фотографије: Стефан Живковић