Напредак сломио отпор Панчеваца

Кошаркаши Напретка ЈКП савладали су екипу Тамиша на свом терену 79:71 (25:15, 22:25, 16:19, 16:12). Иако је домаћи тим водио током читавог меча, Тамиш је претио све време и у неколико наврата успевао да сустигне заостатак. Најефикаснији у Напретку био је Ђорђе Симеуновић са 24 поена и по 5 поена и скокова. Најбољи у Тамишу био је Саша Радовић са 12 поена и 11 асистенција.

Домаћа екипа одлично је отворила меч на обе стране терена. Одлична дефанзива и добра реализација у нападу, донела је Напретку +12 у 9. минуту сусрета (22:8). Ипак, гости узвраћају и за нешто више од једног минута праве серију 7:0 – 22:15.

И другу деоницу Напредак је добро отворио. Екипа је након Каралићевих ”2+1”, потом тројки Богавца и Николе Раичевића у неколико наврата имао +13. Панчевци се нису предавали и, пре свега поенима сјајног Крстановића, у самом финишу дошли на свега три поена заостатка – 41:38. Димитрије Раичевић је половичним учинком са пенала поставио коначан резултат на полувремену – 47:40.

У 27. минуту Тамиш долази на -1, тројком Смиљанића. Гости добијају овај период, па је пред улазак у одлучујући период Напредак водио 63:59.

На почетку последње четвртине, тројкама Николе Раичевића и Ћирковића, Напредак поново долази до осетније предности – 69:61. Били су ово, испоставиће се, преломни тренуци на утамици, с обзиром да гости више нису имали снаге за нови резултатски прикључак. Алексиначки тим остварио је други тријумф у сезони и прекинуо низ од два пораза.

Напредак након ћетири кола има учинак од по две победе и пораза, а у наредном колу гостоваће екипи Слоге у Краљеву, која данас игра свој меч у Новом Пазару. Краљевчани за сада имају једну победу из три одигране уткамице.

Напредак ЈКП: Шикман 4 (5ск), Ћирковић 5 (3ас), Н. Раичевић 12 (3ас), Симеуновић 24 (5ск, 5ас), Д. Раичевић 5 (4ск, 3ас), Саичић, Драшковић, Богавац 11 (5ск), Станковић 5, Вељковић 10 (7ск), Каралић 3, Костић.

(Фото: Стефан Живковић)