Напредак се вратио из -20, па посустао у финишу

Кошаркаши Напретка ЈКП из Алексинца доживели су пораз на синоћњем гостовању у Новом Саду. Боља од наше екипа била је домаћа Војводина 79:75 (17:12, 26:11, 14:28, 22:24). Гостујући тим је у овом мечу одиграо два потпуно супротна полувремена, због чега је у другом делу играчима Напретка понестало енергије за коначни преокрет. Алексинчане је предводио тандем Раичевића, Димитрије са 16, а Никола 14 поена. Најефикаснији у редовима победника био је први стрелац КЛС-а, Андија Симовић са 20 поена.

Прво полувреме у Новом Саду које су одиграли кошаркаши тренера Раичевића, можда је и најлошије у досадашњем току сезоне. Лоша игра у одбрани и без много решења у нападу, донели су домаћој екипи оргомну предност средином друге деонице.

У 15. минуту меча, након серије 13:0 кошаркаша Војводине, Напредак се нашао на великих -16 заостатка. Ситуација на терену се је додатно погоршавала по гостујући тим, па је тако 3 минута касније, након нових поена Радуловића, Војводина стигла и до +20 (38:18).

Тројка Богдана Микавице била је тек довољна да врати његов тим на исти заостатак, па је Војводина на полувремену водила 43:23.

Други део утакмице у ”Спенсу” донео је потпуни преокрет игре на терену и, испоставиће се, готово потпуни преокрет резултата, који је ипак изостао.

Напреткови играчи од самог старта заиграли су знатно агресивније и било је довољно тек нешто више од 3 минута игре, да Алексинчани начине серију од 15:0 и у потпуности ухвате резултатски прикључак.

Успели су домаћи кошаркаши да се одупру силним налетима Напретка и у узбудљивој завршници сачувају предност и славе своју 4. првенствену победу.

Што се гостију из Алексинца тиче, треба истаћи да је огромна предност домаћина, коју су великим делом и сами допустили, наплаћена на крају овог меча. Војвођане је добро служио шут за три поена (12/30), али су такође њихови шутери стално остајали усамљени и потпуно неометани упућивали шутеве ка кошу. Њихови  ривали су често скупљали у рекету, потом каснили при изласцима ка спољној линији противника.

Оно што је вредно помена као један од кључних фактора пораза Напретка јесте и однос у скоковима. С обзиром да се не ради о Напретку као једној од најдоминантнијих скакачких екипа у лиги и Војводини, која је доста инфериорна у том сегменту, однос скокова је био готово изједначен. Тачније, Напредак је имао ”свега” 4 скока више у укупном билансу (38:14).

Напредак ће и након 16. кола остати у самој средини табеле, док је Војводина овом победом остала у борби за опстанак у Кошаркашкој лиги Србије.

Наредног петка, алексиначки клуб поново ће играти на свом паркету против Металца из Ваљева.

(Foto: Arena sport/printscreen)