Напредак изгубио добијено; Пораз у неизвесној завршници

Кошаркаши Напретка ЈКП поражени су на гостовању ОКК Београду 72:70 (21:18, 15:16, 9:18, 27:18). Алексиначки тим је током првог полувремена био у минималном заостатку, да би у трећој деоници заиграо много агресивније и стекао значајно вођство, које су прокоцкали у самом финишу сусрета. Најефикаснији код гостију био је Димитрије Раичевић са 22 поена.

Екипе су се смењивале у вођству током прве и друге четвртине, да би погодак Јовичића на 2 секунде до краја полувремена донео домаћину вођство – 36:34.

Знатно боља игра Напретка, пре свега у одбрани, донела је преокрет и вођство на крају ове деонице – 52:45. Утисак је да је у овим тренуцима предност могла бити и већа у корист алексиначких кошаркаша, који нису до краја искористили ”празан ход” у игри ОКК Београда.

Димитрије Раичевић је својим новим поенима донео максималних +9 на самом отварању последњег периода.

Домаћи тим је начинио серију 11-2 у наредна четири минута и у потпуности анулирао заостатак – 56:56.

Тројке су разменили Станковић и Малешевић, па се у завршницу меча ушло са новим поравнањем (59:59).

Имао је Напредак у два наврата +3. Прво поенима и додатним бацањем Д. Раичевића, а онда и тројком Милојевића. У оба случаја ОКК Београд веома брзо долазио је до новог изједначења и вођства.

Кључни моменат десио се на минут и 14 секунди до краја утакмице, када је Јовичић погодио за три, након што се лопта одбила о таблу и ушла у кош гостију.

На нешто мање од једног секунда до краја, Немања Каралић није успео да реализује своја два пенала и вероватно меч уведе у продужетак. Уследило је велико славље играча ОКК Београда, који су се овом победом (бар на кратко) померили са последњег места на табели и уписали трећи овосезонски тријумф.

Поред Димитрија Раичевића, у тиму Напретка истакли су се Лука Милојевић (12 п, 8 ск), Немања Каралић (8 п, 9 ск, 3 бл) и Лазар Станковић (8 п, 3 ас, 2 бл).

Напредак је сада на учинку од по 7 победа и пораза, па ће и након комплетног 14. кола остати у средишњем делу табеле КЛС. Следећег викенда, изабраници Небојше Раичевића дочекаће екипу Новог Пазара.

(Фото: ОКК Београд)