Žitkovčanima bod posle preokreta, poraz Napretka u Ražnju

Juče i prekjuče u Zoni Centar odigrane su fudbalske utakmice 13. kola. Od sedam mečeva na četiri su slavile ekipe koje su bile domaćini, na jednoj utakmici gosti su odneli ceo plen, a dve su završene nerešenim rezultatom.

Fudbaleri žitkovačke Morave igrali su u Brzom Brodu protiv Delijskog visa. U prvom delu utakmice Žitkovčani su bili apsolutno bolji rival, ali je mreža ipak mirovala. Međutim, u drugom delu – druga priča, Nišlije su preuzile inicijativu i u 66. minutu došli do prednosti, a šest minuta kasnije, domaća ekipa iz kontranapada je povisila na 2:0.

No, i pored ovakvog rezultata, Žitkovčani nisu istakli belu zastavu. Naprotiv, krenuli su vrlo ofanzivno, za tri minuta postigli dva gola i poravnali rezultat. Strelci su bili Antonio Dodić i Nenad Milunović.

U komšijskom derbiju u Ražnju, OFK Napredak iz Aleksinca pretrpeo je poraz od ekipe Bukovika sa 1:0. Gol je postigao Petrović tri minuta pre kraja utakmice. Interesantan je podatak da su u startnoj postavi domaće ekipe čak petorica igrača bili iz Aleksinca ( Stoilkov, Đokić, Spalević, Petrović, Vidojković).

Naš treći zonaš, Moravica iz Subotinca, doživeo je pravu katastrofu u Rožini gde je Naisus pobedio čak sa 6:0!

Ovo kolo, inače, obeležio je derbi u Pukovcu između pretendenata za sam vrh tabele, Pukovca i Brzog Broda. Derbije završen nerešenim rezultatom – 1:1.

Evo i ostalih rezultata:

Gornji Matejevac: Jedinstvo – Zemljoradnik (Balajinac) 4:3,
Orljane: Orljane – Naša krila (Belotinac) 1:3, i
Jelašnica: Rudar – OFK Niš 1:0.

Posle 13 odigranih kola, na čelu tabele je OFK Brzi Brod sa 31 bodom. Kada je reč o ekipama sa teritorije aleksnačke opštine, poredak na tabeli je sledeći: Morava zauzima peto mesto sa 24 boda, OFK Napredak je na 11. poziciji sa 13 bodova, koliko ima i Zemljoradnik na 10. mestu, dok je Moravica na pretposlednjem, 15 mestu sa dva boda.

BUKOVIK – OFK NAPREDAK 1:0 (0:0)

Stadion Bukovika u Ražnju. Sudija: Lazar Spasić (Niš). Strelac: 1:0 Petrović u 87. minutu.

BUKOVIK: Zdravković, Anđelković, Vidojković, Kolarević, Đokić (Petrović), Spalević, Petrović, Šljivić, Živković (Ristić), Radosavljević, Stoilkov.

OFK NAPREDAK: Čudić, M. Cander, Vukić, Lazić, N. Cander, R. Janković, Matejev, Popović, Živić, Tasić, L. Janković (Smiljković).

Fotografije: Oliver Stefanović, Željko Stoilkov.