Žitkovčani ubedljivi, Napretku ceo plen u gostima

U minulom, 20. kolu Zone Centar oba naša predstavnika obradovali su svoje poklonike.

Morava je pred svojim navijačima igrala protiv Mladosti iz Medoševca i izvojevala značajnu pobedu u borbi za opstanak. Posle nekoliko propuštenih prilika, Žitkovčani u 25. minutu pogotkom Dragana Simića stigli do vođstva, što je izazvalo erupciju radosti navijača. Pred kraj prvog poluvremena gosti su mogli do izjednačenja, ali su umesto mreže pogodili stativu.U drugom delu Morava je žestoko atakovala na gol gostiju. Nemanja Marković je imao četiri stopostotne prilike, ali nijednu nije iskoristio. Najzad, u 71. minutu Dušan Velinov postiže dugo očekivani pogodak. Nekoliko minuta kasnije, Nemanja Marković pogađa cilj za, kako se ispostavilo, konačanh 3:0.

FK Morava Žitkovac

Naš drugi zonaš, OFK Napredak 1929 iz Aleksinca, pod trenerskom palicom Dušana Vasića, igrao je u Orljanu protiv istoimene ekipe i pobedio sa 1:2. Aleksinčani su prvi stigli do prednosti, domaćini su poravnali rezultat, da bi gosti u finišu utakmice postigli i drugi gol i osvojili ceo plen. Golove za OFK Napredak postigli su Slavko Đorđević i Dejan Arsić.

OFK Napredak 1929 Aleksinac (foto iz arhive)