Žitkovčani skočili na drugo mesto, poraz Napretka

U Zoni Centar proteklog vikenda odigrane su utakmice 19. kola. Oba naša predstavnika igrali su u gostima; Morava u Svrljigu, a OFK Napredak 1929 u Belotincu.

U derbiju kola u Svrljigu protiv istoimene ekipe, žitkovačka Morava je nastavila seriju pobeda i zabeležila treći trijumf zaredom. Već u prvom minutu utakmice penal za Žitkovčane. Međutim, udarac Dušana Lazarevića zaustavila je stativa.

U drugom poluvremenu, u 48. minutu, novi jedanaesterac, ovoga puta precizan sa 11 metara bio je kapiten Morave Slobodan Janković. Na 0:2, posle sjajnog driblinga u 60. minutu, povisio je talentovani Mihajlo Cvetković. Isti igrač se još jedanput upisao u strelce – u 85. minutu savladao je golmana Bogdana Čudića i tako postavio konačan rezultat, Svrljig – Morava 0:3.

FK Morava Žitkovac

OFK Napredak 1929, naš drugi zonaš, igrao je u Belotincu protiv protiv Naših krila i pretrpeo poraz od 3:0.