Житковчани скочили на друго место, пораз Напретка

У Зони Центар протеклог викенда одигране су утакмице 19. кола. Оба наша представника играли су у гостима; Морава у Сврљигу, а ОФК Напредак 1929 у Белотинцу.

У дербију кола у Сврљигу против истоимене екипе, житковачка Морава је наставила серију победа и забележила трећи тријумф заредом. Већ у првом минуту утакмице пенал за Житковчане. Међутим, ударац Душана Лазаревића зауставила је статива.

У другом полувремену, у 48. минуту, нови једанаестерац, овога пута прецизан са 11 метара био је капитен Мораве Слободан Јанковић. На 0:2, после сјајног дриблинга у 60. минуту, повисио је талентовани Михајло Цветковић. Исти играч се још једанпут уписао у стрелце – у 85. минуту савладао је голмана Богдана Чудића и тако поставио коначан резултат, Сврљиг – Морава 0:3.

ФК Морава Житковац

ОФК Напредак 1929, наш други зонаш, играо је у Белотинцу против против Наших крила и претрпео пораз од 3:0.

Орљане: Орљане –Буковик 1:0.

На табели води ОФК Синђелић са 55 бодова. Морава је после овог кола скочила на друго место  и има 37 бодова, на трећем месту је Буковик са 35 бодова, четврти је Сврљиг са 31. бодом, на деоби петог и шестог места су ОФК Ниш и ОФК Напредак 1929 са по 28 бодова, итд.

Фотографије са утакмице Сврљиг – Морава: Михајло Илић.