Žitkovčani posle preokreta do celog plena, poraz Napretka

U Zoni Centar minulog vikenda odigrane su utakmice pretposlednjeg, 29. kola.

Oba aleksinačaka predstanika u ovom rangu igrali su u gostima; OFK Napredak je u Nišu igrao protiv OFK Sinđelića, a žitkovačka Morava je u Orljanu podelila megdan sa istoimenom ekipom.

Prvi deo utakmice u Nišu završen je rezultatom 1:1, a u nastavku Nišlije su ofanzivnom igrom stigle do ubedljive pobede – 5:1.

OFK Napredak 1929 (foto iz arhive)

U Orljanu Morava je posle preokreta uspela da dođe do celog plena. Na poluvremenu je bilo 2:1 za domaći tim, u drugom delu Žitkovčani su bili apsolutno bolji rival, uspeli su da izjednače rezultat i i zabeleže dragocenu pobedu – 2:4.

Ražanj: Bukovik – Delijski vis 1:1.

Prvo mesto na tabeli zauzima Car Konstantin sa 80 bodova, 10 više od drugoplasiranog OFK Sinđelića. Nekoliko  kola pre zaršetka takmičenja „carići” su osvojili šampionsku titulu i plasirao se u viši rang, Srpsku ligu – Istok.

Kada je reč o aleksinačkim klubovima, OFK Napredak je na petom mestu sa 40 bodova, dok je Morava na 10. mestu sa 34 boda.

Fotografije: Mihajlo Ilić