Žitkovčani nadmašili Nišlije

Na Gradskom stadionu u Aleksincu, u sklopu šestog kola Zone Centar, fudbaleri OFK Napretka poraženi su od lidera prvenstva, Naših krila iz Belotinca, sa 3:1.
Gosti su poveli u 18. minutu preko Mladena Stevanovića, da bi tri minuta kasnije Lazar Babić poravnao rezultat. U 51. minutu Mišić je povisio na 2:1, a konačan rezultat postavio je Marko Stevanović u 90. minutu. Ovo je peti poraz Napretka u novom prvenstvu.

Minimalni poraz od 1:0 pretrpeli su i fudbaleri Moravice koji su na svom igralištu u Subotincu sa 1:0 izgubili od Mladosti iz Medoševca. Pogodak je postigao Lazarević u 41. minutu.

U derbiju kola u Žitkovcu protiv OFK Niša, Morava je osvojila ceo plen – 3:2, (2:2). Dva gola za domaći tim u 6. i 40. minutu postigao je najbolji akter meča Slobodan Janković, a gol odluke delo je „rezervisteˮ Ristića u 82. minutu. Golove za goste postigli su Radivojević u 24. i Dušanić u 34. minutu.

Orljane: Pukovac – Vrtište 5:3,
Jelašnica: Rudar – Svrljig 4:2,
Gornji Matejevac: Jedinstvo – OFK Brzi brod 4:2,
Malošište: Malošište – Zemljoradnik (Balajinac) 2:3, i
Ražanj: Bukovik – Orljane 6:2.

Na tabeli i dalje vode Naša krila sa 18 bodova. Morava četvrta sa 13 bodova, koliko imaju i drugoplasirana Mladosti iz Medoševca i trećeplasirani Pukovac. Moravica zauzima osmu poziciju sa osam bodova, a isti bodovni saldo imaju i Bukovik na sedmom i Orljane na devetom mestu. Napredak je i dalje na pretposlednjem, 15. mestu sa jednim bodom.

Naslovna fotografija preuzeta sa Fejsbuk stranice FK Morava Žitkovac.