Житковчани надмашили Нишлије

На Градском стадиону у Алексинцу, у склопу шестог кола Зоне Центар, фудбалери ОФК Напретка поражени су од лидера првенства, Наших крила из Белотинца, са 3:1.
Гости су повели у 18. минуту преко Младена Стевановића, да би три минута касније Лазар Бабић поравнао резултат. У 51. минуту Мишић је повисио на 2:1, а коначан резултат поставио је Марко Стевановић у 90. минуту. Ово је пети пораз Напретка у новом првенству.

Минимални пораз од 1:0 претрпели су и фудбалери Моравице који су на свом игралишту у Суботинцу са 1:0 изгубили од Младости из Медошевца. Погодак је постигао Лазаревић у 41. минуту.

У дербију кола у Житковцу против ОФК Ниша, Морава је освојила цео плен – 3:2, (2:2). Два гола за домаћи тим у 6. и 40. минуту постигао је најбољи актер меча Слободан Јанковић, а гол одлуке дело је „резервистеˮ Ристића у 82. минуту. Голове за госте постигли су Радивојевић у 24. и Душанић у 34. минуту.

Орљанe: Пуковац – Вртиште 5:3,
Јелашницa: Рудар – Сврљиг 4:2,
Горњи Матејевац: Јединство – ОФК Брзи брод 4:2,
Малошиште: Малошиште – Земљорадник (Балајинац) 2:3, и
Ражањ: Буковик – Орљане 6:2.

На табели и даље воде Наша крила са 18 бодова. Морава четврта са 13 бодова, колико имају и другопласирана Младости из Медошевца и трећепласирани Пуковац. Моравица заузима осму позицију са осам бодова, а исти бодовни салдо имају и Буковик на седмом и Орљане на деветом месту. Напредак је и даље на претпоследњем, 15. месту са једним бодом.

Насловна фотографија преузета са Фејсбук странице ФК Морава Житковац.