Зека шокирао „цариће“, пораз Мораве у режији судија!

У 25.колу Зоне Центар ОФК Напредак 1929 је у Алексинцу савладао Цар Константина, док је Морава у Медошевцу претрпела пораз.

У првих десетак минута Напредак је преко Амира Зеке, једног од најбољих играча не само алексиначког тима већ и Зоне Центар, шокирао „цариће“. За три минута, Зека је постигао два гола. Међутим, ту није крај изненађењима. Само што су Нишлије кренуле са центра, искусни Ненад Милуновић одузима лопту, прави слалом кроз противничку одбрану и ефектним лоб ударцем са пет метара матира голмана Поповића. Био је 11. минут – 3:0 за Напредак. Тада, међутим, долази до пада концентрације, што су гости искористили и брзим головима у 22. и 23. минуту смањили на 3:2. Ређале су се потом шансе, резултат је могао да буде и убељивији, али су мреже мировале.

На почетку другог полувремена, у 51. минуту, младанадаалексиначкогфудбалаКристијан Паприца излази један на један са голманом и постиже погодак. Ређале су се шансе на страни Алексинчана, а онда је, како то у фудбалу обично бива када се прилике не искористе, стигла казна –у 75. минуту Митровић је савладао Пејчиновића и поставио коначан резултат – 4:3.

-Већи део првог и почетак другог полувремена био је под нашом контролом, ређали смо шансу за шансом, излазили један на један са голманом и само чудо је спасило Цара од катастрофалног пораза, каже за наш портал тренер ОФК Напретка, Далибор Петровић. –Задовољан сам и игром и резултатом, ово је девета победа у низу, истиче Петровић.

А у Медошевцу, где су играле екипе Младости и житковачке Мораве, нова судијска лакрдија, овога пута у режији младе и неискусне Теодоре Вукић.

Житковчани су дошли до предности евроголом Јанковића у 7. минуту из слободног ударца. Четири минута касније изједначио је Радовановић, такође из слободног ударца. У финишу првог полувремена Морава није имала среће – ударац Стефана Петровића зауставила је статива.
На почетку другог дела играч Житковчана Димитријевић нашао се очи у очи са голманом. У моменту када је требало да упути ударац, срушен је, али се судијска пиштаљка није чула. Фудбалери Мораве и тренери Земљак и Белић жестоко су реаговали, јер је екипа оштећена за пенал и директан црвени картон.

У наставку стрелци из првог полувремена опет су ступили на сцену. У 59. минуту Радовановић је полумаказицама постигао еврогол за 2:1, да би Јанковић у 71. минута из слободног удараца са 25 метара поравнао резултат.

У финишу утакмице, у 82. минуту, судија Теодора Вукић је досудила непостојећи пенал за тим Младости. Тренери Земљак и Белић опет су бурно реаговали и у договору са капитеном Симићем и играчем са најдужим стажом у екипи Јанковићем повукли су екипу до своје клупе. Међутим, на интервенцију и молбу делегата и помоћног судије, Морава је ипак наставила игру. Радовановић је био прецизан са пенала и тако довео Медошевчане до незаслужене победе – 3:2.

Младост (Бат.)- Буковик 3:0.

Прво место на табели заузима ОФК Брзи Брод са 64 бода. ОФК Напредак је 11. са 31 бодом, колико има и ОФК Ниш на 10. позицији, док је Морава на 14. месту са 25 бодова.

ОФК НАПРЕДАК 1929 – ЦАР КОНСТАНТИН 4:3 (3:2)

Градски стадион, Алексинац. Гледалаца: око 200. Судија: Никола Јовановић. Стрелци: 1:0 Зека у 7, 2:0 Зека у 10, 3:0 Милуновић у 11, 3:1 Митровић у 22, 3:2 Митровић у 23, 4:2 Паприца у 51, 4:3 Митровић у 75. минуту. Жути картони: Смиљковић, Милуновић (ОФК Напредак), У. Велинов, Савић (Цар Константин).
ОФК НАПРЕДАК: Пејчиновић, Ђокић, Стојановић (од 46. Паприца), Зека, Тасић, Милуновић (од 67. Гогић), Душанић, Андрејевић (од 82. Живановић), Н. Цандер, Смиљковић (од 61. Стоиљковић), М. Цандер (од 82. Станојевић).
ЦАР КОНСТАНТИН: Поповић, Алексић, Савић, Јовановић, У. Велинов, Стојић, Цветковић (од 46. Миковић), Митровић, Стефановић, Лазаревић, Милојевић.

МЛАДОСТ (М) – МОРАВА 3:2 (1:1)

Стадион Младости, Медошевац. Судија: Теодора Вукић. Стрелци: 0:1 Јанковић у 7, 1:1 Радовановић у 11, 2:1 Радовановић у 59, 2:2 Јанковић у 71, 3:2 Радовановић (из пенала) у 82. минуту. Жути картони: Митић, Радовановић (Младост), Новковић (Морава).
МЛАДОСТ: Петровић, М. Марковић, Маринковић, Митић (од 58. Ранчић), Мирковић, Миленковић, Радовановић, Живковић, Анђелковић, С. Марковић, Петковић (од 76. Радовановић).
МОРАВА: Антонијевић, Петровић, Милошевић, Новковић, Стевић, Димитријевић, Петровић, Јанковић, Илић, Симић, Милосављевић.

Фотографије: Милан Јовановић, Михајло Илић (Младост (М) -Морава)

Један коментар

1. Napredak sve utakmice nameštene mora da se opstane u zoni , veliki projekat i stolice čekaju veliki novac je u pitanju mora da se neko debelo ovajdi