Vršac i Napredak u Milenijumu

Košarkaši Vršca i Napretka JKP sastaće se u subotu, u okviru 25. kola Košarkaške lige Srbije. Vrščani žele da nakon ovog meča povećaju svoje šanse za opstanak, dok ekipa Napretka ima novu šansu da obezbedi učešće u Superligi.

Minuli susret dveju ekipa u Aleksincu bio je više nego uzbudljiv. Iako je bilo puno preokreta tokom meča, Napredak je u poslednju četvrtinu ušao sa +8, ali nije uspeo da osvoji dva boda u 40 minuta igre. Gostujući tim anulirao je zaostatak i imao dva penala za pobedu, od kojih ni jedan nije realizovan pa je utakmica otišla u produžetak. U sjajnom domaćem ambijentu, Napredak je ipak uspeo da slavi na svom terenu – 81:73.

U prošlom kolu, oba tima doživela su tesne poraze na gostovanjima. Vršac je pružio jak otpor u Čajetini, ali nije uspeo da dođe do senzacije (85:81). Napredak je protiv Tamiša tokom većeg dela utakmice bio u zaostatku, da bi boljom igrom u odlučujućoj četvrtini uspeo da dođe do minimalnog zaostatka, ipak preokret je izostao (69:66).

Utakmica između Vršca i Napretka igra se u subotu, u vršačkoj hali ”Milenijum, sa početkom u 18 časova.