Važna pobeda Napretka

Košarkaški klub Napredak JKP savladao je Dinamik na svom terenu 79:75 (15:19, 18:14, 25:16, 21:26). U veoma iscrpljujućem i uzbudljivom meču u Aleksincu, domaći tim ostvario je vrednu pobedu u daljoj borbi za opstanak u KLS ligi. Pobednika je predvodio Olin Karter sa 30 poena i 8 skokova.

Prva deonica protekla je u znaku gostiju, koji su u 4. minutu, nakon trojke Tomaševića, stekli +5 – 6:11. Domaći košarkaši nisu dozvolili protivniku da se rezultatski odlepi, iako je Dinamik vodio nakon 10 minuta igre – 15:19.

Jaka defanziva kod oba tima uzela je primat u odnosu na napad, pa je i poluvreme završeno sa malim, podjednakim brojem poena – 33:33.

Napredak je u trećem periodu pružio najbolju igru na celoj utakmici, a u 29.minutu je nakon Karalićevih slobodnih bacanja došao do maksimalnih +11 – 54:43. Dinamik je za nešto više od jednog minuta uzvratio serijom 1:6 i prepolovio zaostatak. Uzvratio je na drugoj strani sjajni Karter, koji je sa zvukom sirene pogodio trojku za 58:49, uoči ulaska u odlučujuću deonicu.

Trojkom Nikole Raičevića u 33.minutu, Aleksinčani ponovo dolaze do dvocifrenog vođstva – 65:64. Usledile su tri brze trojke Pašajlića i Đorđevića, da bi i Ciani pogodio za vođstvo svog tima – 66:67. Uzvratio je Napredak još jendom preko Kartera, koji je vezao 6 poena i doneo svojoj ekipi +5 na nešto manje od 2 minuta do kraja – 71:66.

Još jednom su Đorđević i Tomašević bili precizni van linije 6,75 , ali je Napredak odoleo i ovom naletu i na kraju odneo veliku pobedu – 79:75.

Bio je ovo 9. trijumf izabranika Dušana Jelića, koji već u subotu gostuju OKK Beogradu.

Pored Kartera, dvocifreni učinak u Napretku imali su: Dikson (7sk.) i N. Raičević (8sk., 6as.) po 11, D. Raičević (3as.) 10 poena.