Uspeh aleksinačkih džudista: Šest plasmana na Prvenstvo Srbije

Na Prvenstvu Centralne Srbije u džudou za starije dečake i devojčice, održanom u Boru, nastupilo je devetoro članova Džudo kluba Aleksinac. Izborili šest medalja – jednu zlatnu, dve srebrne i tri bronzane, kao i tri peta mesta.

Najsjajnije odličje osvojio je Vuk Petrović (- 55 kg), srebro je pripalo Lavu Petroviću (- 46 kg) i Petri Ristić (- 57 kg), a bronza Teodori Begović (+ 63 kg), Lazaru Rusimoviću (+ 73 kg) i Luki Trajkoviću (+ 73 kg).Peta mesta osvojili su: Sofija Milošević (+ 63 kg), Jana Milojković (+ 63 kg) i Lazar Stamenković (- 66 kg).

− Zadovoljna sam rezultatima naših takmičara. U ekipnom plasmanu naš klub je zauzeo visoko drugo mesto sa tri boda manje u odnosu Kinezis iz Niša koji je osvojio prvo mesto − ističe trener Džudo kluba Aleksinac, Bojana Stanković. − Uz to, svi naši osvajači medalja kvalifikovali su se za Pojedinačno prvenstvo Srbije koje će u subotu biti održano u Beogradu − dodaje naša sagovornica.

Fotografije: Džudo klub Aleksinac