Ubedljiv trijumf Radevčana, Tešičani ispustili pobedu

Proteklog vikenda u Okružnoj ligi odigrani su mečevi 21. kola.

Polet iz Radevca, koji je kao domaćin igrao na Aleksinačkom Rudniku, sa 4:0 pobedio je ekipu Taskovića. Dva gola za Radevčane postigao je Nikola Babić, a po jedan su dodali Pešić i Dinčić. Od 34. minuta gosti su igrali sa dva igrača manje jer je došlo do međusobne razmene udaraca Raimovića i Krstića, pa im je sudija Ivan Jovanović pokazao put u svlačionicu.

Fudbaleri Jastrepca igrali su u Tešici protiv Toplice iz Šarlinca i propustili priliku da uknjiže tri boda. Tešičani su golovima Stojanovića i Tasića imali prednost od 2:0, međutim u samom finišu prvog poluvremena Marinkovć je smanjio na 2:1, a onda je Nikolić u 66. minutu poravnao rezultat.

Sloga iz Kormana igrala je u Kočanu protiv Radničkog i doživela pravu katastrofu, poražena je sa čak 6:0! Vučković je postigao het-trik, po jedanput su pogađali Tasić, Spasić i Aritonović.

Ostali rezultati:

Azbresnica: Sloga (Jovanovac) – Rad (Merošina) 3:1,
Rožina: Naisus – Moravac (Zaplanjska Toponica) 1:1,
Balajinac: Zemljoradnik – Borac (Azbresnica) 1:0, i
Baličevac: Baličevac – Pobeda (Rusna) 6:0.

Slobodan je Moravac iz Čečine.

Na prvom mestu je Zemljoradnik koji ima 51 bod. Polet je na drugoj poziciji sa 43 boda, Jastrebac zauzima šesto mesto sa 33 boda, dok je Sloga iz Kormana na dnu tabele, na 15. mestu, sa 14 bodova.

POLET – TASKOVIĆI 4:0 (0:0)

Gradski stadion, Al. Rudnik.Gledalaca: oko 50. Sudija: Ivan Jovanović (Aleksinac). Strelci: 1:0 N. Babić u 47, 2:0 N. Babić u 49, 3:0 Pešić u 55, 4:0 Dinčić u 65. minutu. Crveni kartoni: Raimović, Krstić (Taskovići) u 34. minutu.

POLET: Marijanović, Agatonović (od 46. Dinčić), D. Petrović, S. Stevanović, Milošević, Pejčinović (od 58. Nikolić), Mihajlović, Pešić, N. Babić (od 58. Ristić), Mitrović, Marinković (od 67. Obradović).

TASKOVIĆI: V. Stamenković, Milošević (od 67. Korolija), Ristić, Radivojević (od 62. Zdravković), Raimović, Krstić, Đorđević (od 53. Stojčević), I. Jovanović (od 53. Damnjanović), Nikolić, Stojanović, L. Stamenković (od 53. M. Jovanović).

JASTREBAC – TOPLICA 2:2 (2:1)

Igralište Jastrepca u Tešici. Sudija: Vladica Miladinović (Jugbogdanovac). Strelci: 1:0 Stojanović u 3, 2:0 Tasić u 26, 2:1 Marinković u 45, 2:2 Nikolić u 66. minutu. Žuti kartoni: Pantović, N. Cenić, D. Cenić (Jastrebac), S. Stojanović, A. Stojanović (Toplica).

JASTREBAC: U. Cenić, Simonović, N. Cenić, Pantović, Mirković (od 46. B. Vrbić), Ilić, Tasić, Stojanović, D. Cenić, Stanković, Stanojević (od 46. V. Dinčić).

TOPLICA: Mitić, Antić, Savić, Ranković, S. Stojanović, Stanisavljević, LJ. Nikolić, A. Stojanović, D. Nikolić, Janković, Marinković.

RADNIČKI (K) – SLOGA (K) 6:0 (3:0)

Igralište u Kočanu. Sudija: Branko Kandić (Aleksandrovo).Strelci: 1:0 Vučković u 3, 2:0 Tasić u 11, 3:0 Vučković u 43, 4:0 Vučković u 46, 5:0 Spasić u 57, 6:0 Aritonović u 70. minutu. Žuti kartoni: I. Prokić, Marinković, Marković (Sloga). Crveni kartoni: A. Anđelković (Sloga) u 49, Marinković (Sloga) u 76. minutu.

RADNIČKI (K): Stamenković, N. Tasić (od 46. Milošević), Milenković (od 46. Micić), M. Tasić (od 55. Ćerimović), Čemerikić, Matić, Đorđević, Vladimirov, Aritonović, Vučković (od 55. Spasić), Milošević (od 55. Gavazović).

SLOGA (K): Nedeljković, Dimitrijević, Radojković, Đorđević, Stevanović, Anđelković, M. Prokić (od 65. Nikolić), Vojinović, Marković, I. Prokić, Rajković.

Fotografije: Milan Jovanović (Polet – Taskovići) / Dragan Mikić (Jastrebac – Toplica).