Fudbal

Trijumf Subotinčana za kraj

U poslednjem, 15. kolu Zone Istok, fudbaleri Moravice igrali su u Nišu, na stadinu OFK Sinđelića, protiv Malošišta i pobedili sa 1:2. Bolju igru Subotinčani su krunisali pogotkom Nešića u 10. minutu. U drugom delu Moravica je dodala gas i u 56. minutu, posle sjajne akcije Milunovića i Zeke, Spalević je povisio na 0:2. Konačan rezultat postavio je Todorović u 72. minutu. Do kraja utakmice Subotinčani su imali još dve velike prilike, a u samom finišu, u 90. minutu, Milunović je pogodio prečku. Epitet igrača utakmice poneo je golman Moravice Čudić koji se istakao odličnim intervencijama.

Naš drugi zonaš Rudar Alpos opet je prepustio bodove protivniku. Ovoga puta to je OFK Slatina koja je na Aleksinačkom Rudniku slavila sa 2:3. Golove za goste postigli su Marković u 42, Šeklić u 45. i Leković u 67. minutu, a za „rudare” Petrović u 85. i Marković u 86. minutu.

Ostali rezultati:

Knjaževac: TimočaninBukovik (Ražanj) 4:0,
Negotin: Hajduk VeljkoOrljane 6:0,
Kladovo: BrodoremontKablovi (Zaječar) 1:0,
Bogovina: BSKMajdanpek 2:4,
Svrljig: SvrljigTimok (Zaječar) 1:1, i
Belotinac: Naša krilaĐerdap (Kladovo) 4:1.

Titulu jesenjeg šampiona osvojio je Timočanin iz Knjaževca sa 35 bodova ispred Moravice iz Subotinca koja je na drugom mestu sa 33 boda. Na poslednjem, 16. mestu sa dva boda je Rudar Alpos sa Aleksinačkog Rudnika.