Trijumf Radevčana uz het-trik Radojkovića, Tešičani uknjižili prvu „trojku”

Proteklog vikenda u četvrtom kolu Okružne lige u Kormanu su igrali Sloga i Polet iz Radevca, dok su Tešičani ugostili novajliju u ligi, ekipu Sloge iz Jovanovca. Meč Borac – Palilula odložen.

Lokalni derbi u Kormanu između Sloge i Poleta iz Radevca pripao je gostima koji su slavili sa 1:6. Gosti su poveli autogolom Stojkovića koji je u 30. minutu greškom pogodio sopstvenu mrežu. Za Radevčane na ovoj utakmici Nikola Radojkovićje postigao tri gola, Mitrović  i „rezervista” Đekić su se po jedanput upisali u listu strelaca, dok je gol za domaći tim postigao Nenad Radojković.

U Tešici Jastrebac je najzad upisao prvu „trojku” ove jeseni. Sa 2:1 Tešičani su savladali novajliju u ligi, ekipu Sloge iz Jovanovca. Po jedan gol za Jastrebac postigli su Darko Cenić i Milan Tasić, a za goste Stevan Janković. Pri kraju utakmice gosti su imali priliku da poravaju rezultat, ali su promašili jedanesterac. Zbog oštrih startova, nesporskog ponašanja i odlaganja igre, sudija Nikola Mitić pokazao je osam žutih kartona – šest domaćim i dva kartona igračima gostiju.

Utakmica koja je trebalo da se igra u Azbresnici između Borca i Palilule odložena je.

Taskovići: Taskovići – Zemljoradnik (Balajinac) 2:4,
Rusna: Pobeda – Moravac (Čečina) 3:2,
Šarlinac: Toplica – Radnički (Kočane) 1:2,
Merošina: Rad – Naisus (Rožina) 1:1, i
Zaplanjska Toponica: Moravac – Baličevac 3:2.

Na tabeli vode Zemljoradnik i Pobeda sa po 12 bodova. Kada je o aleksinačkim klubovima reč, situacija na tabeli je sledeća: Polet je na petom mestu sa devet bodova, Jastrebac i Sloga iz Kormana zauzimaju 12, odnosno 13. mesto sa po tri boda, dok je Palilula na pretposlednjoj, 15. poziciji sa jednim bodom.

SLOGA (K) – POLET 1:6 (0:2)

Igralište u Kormanu. Sudija: Željko Stolkov (Aleksinac). Strelci: 0:1 Stojković (autogol) u 30, 0: 2  Nikola Radojković u 38, 1:2 Nenad Radojković u 46, 1:3 Mitrović u 47, 1:4 Nikola Radojković u 75, 1:5 Đekić u 77, 1:6 Nikola Radojković u 88. minutu. Žuti kartoni: Nenad Radojkoić (Sloga), Pejčinoić (Polet).

SLOGA: Marinković, L. Stojković, Nenad Radojković, D. Đorđević, Stevanović, A. Anđelković (od 69. Nedeljković), A. Đorđević, Vojinović (od 69. Dimitrijević), Rajković (od 82. M. Stojković), M. Anđelković (od 46. Janaćković), Nikolić (od 82. J. Stojković).

POLET: Pejčinović, Rakić (od 46. Dinčić) , D. Petrović, Ristić (od 82. Obradović), Mitrović, M. Radojković, Mihajlović (od 82. Nešić), N. Radojković, N. Babić, Đorđević (od 46. Stamatović), Marinković (od 69. Đekić).

JASTREBAC – SLOGA (J) 2:1 (2:1)

Igralište u Tešici. Sudija: Nikola Mitić (Niš). Strelci: 1:0 D. Cenić u 14, 1:1 Janković u 27, 2:1 Tasić u 45. minutu. Žuti kartoni: Filipović, Tasić, Stojanoić, D. Cenić, Lukić, N. Cenić (Jastrebac), Pešić, Milovanović (Sloga).

JASTREBAC: U. Cenić, Simonović, N. Cenić, Pantović, Ilić, Filipović, Tasić, Stojanović (od 90. Vrbić), Lukić, D. Cenić, Stanojević (od 68. A. Stanković).

SLOGA: Mihajlović, M. Stojanović, A. Stojanović, Milenković, Pešić, N. Banković, Stošić (od 62. Stojiljković), Janković, Milovanović, Mićić (od 62. M. Banković), Vukadinović (od 72. Lukić).

Fotografije: Milan Jovanović (utakmica Sloga (K) – Polet).