Тријумф Радевчана уз хет-трик Радојковића, Тешичани укњижили прву „тројку”

Протеклог викенда у четвртом колу Окружне лиге у Корману су играли Слога и Полет из Радевца, док су Тешичани угостили новајлију у лиги, екипу Слоге из Јовановца. Меч Борац – Палилула одложен.

Локални дерби у Корману између Слоге и Полета из Радевца припао је гостима који су славили са 1:6. Гости су повели аутоголом Стојковића који је у 30. минуту грешком погодио сопствену мрежу. За Радевчане на овој утакмици Никола Радојковићје постигао три гола, Митровић  и „резервиста” Ђекић су се по једанпут уписали у листу стрелаца, док је гол за домаћи тим постигао Ненад Радојковић.

У Тешици Јастребац је најзад уписао прву „тројку” ове јесени. Са 2:1 Тешичани су савладали новајлију у лиги, екипу Слоге из Јовановца. По један гол за Јастребац постигли су Дарко Ценић и Милан Тасић, а за госте Стеван Јанковић. При крају утакмице гости су имали прилику да поравају резултат, али су промашили једанестерац. Због оштрих стартова, неспорског понашања и одлагања игре, судија Никола Митић показао је осам жутих картона – шест домаћим и два картона играчима гостију.

Утакмица која је требало да се игра у Азбресници између Борца и Палилуле одложена је.

Тасковићи: Тасковићи – Земљорадник (Балајинац) 2:4,
Русна: Победа – Моравац (Чечина) 3:2,
Шарлинац: Топлица – Раднички (Кочане) 1:2,
Мерошина: Рад – Наисус (Рожина) 1:1, и
Заплањска Топоница: Моравац – Баличевац 3:2.

На табели воде Земљорадник и Победа са по 12 бодова. Када је о алексиначким клубовима реч, ситуација на табели је следећа: Полет је на петом месту са девет бодова, Јастребац и Слога из Кормана заузимају 12, односно 13. место са по три бода, док је Палилула на претпоследњој, 15. позицији са једним бодом.

СЛОГА (К) – ПОЛЕТ 1:6 (0:2)

Игралиште у Корману. Судија: Жељко Столков (Алексинац). Стрелци: 0:1 Стојковић (аутогол) у 30, 0: 2  Никола Радојковић у 38, 1:2 Ненад Радојковић у 46, 1:3 Митровић у 47, 1:4 Никола Радојковић у 75, 1:5 Ђекић у 77, 1:6 Никола Радојковић у 88. минуту. Жути картони: Ненад Радојкоић (Слога), Пејчиноић (Полет).

СЛОГА: Маринковић, Л. Стојковић, Ненад Радојковић, Д. Ђорђевић, Стевановић, А. Анђелковић (од 69. Недељковић), А. Ђорђевић, Војиновић (од 69. Димитријевић), Рајковић (од 82. М. Стојковић), М. Анђелковић (од 46. Јанаћковић), Николић (од 82. Ј. Стојковић).

ПОЛЕТ: Пејчиновић, Ракић (од 46. Динчић) , Д. Петровић, Ристић (од 82. Обрадовић), Митровић, М. Радојковић, Михајловић (од 82. Нешић), Н. Радојковић, Н. Бабић, Ђорђевић (од 46. Стаматовић), Маринковић (од 69. Ђекић).

ЈАСТРЕБАЦ – СЛОГА (Ј) 2:1 (2:1)

Игралиште у Тешици. Судија: Никола Митић (Ниш). Стрелци: 1:0 Д. Ценић у 14, 1:1 Јанковић у 27, 2:1 Тасић у 45. минуту. Жути картони: Филиповић, Тасић, Стојаноић, Д. Ценић, Лукић, Н. Ценић (Јастребац), Пешић, Миловановић (Слога).

ЈАСТРЕБАЦ: У. Ценић, Симоновић, Н. Ценић, Пантовић, Илић, Филиповић, Тасић, Стојановић (од 90. Врбић), Лукић, Д. Ценић, Станојевић (од 68. А. Станковић).

СЛОГА: Михајловић, М. Стојановић, А. Стојановић, Миленковић, Пешић, Н. Банковић, Стошић (од 62. Стојиљковић), Јанковић, Миловановић, Мићић (од 62. М. Банковић), Вукадиновић (од 72. Лукић).

Фотографије: Милан Јовановић (утакмица Слога (К) – Полет).