Tešičani slavili sa igračem manje, remi Kormanaca

Jedna pobeda, jedan remi i jedan poraz – to je bilans ekipa sa područja aleksinačke opštine u proteklom kolu Okružne lige Nišavskog okruga.

Fudbaleri Jastrepca iz Tešice prijatno su iznedadili svoje poklonike jer su na svom igralištu sa 3:2 pobedili tim Svrljiga. Od 75. minuta, kada su gosti  iz penala izjednačili na 2:2, Tešičani su igrali sa igračem manje pošto je Uroš Milovanović dobio crveni karton. Međutim, desetak minuta pre kraja utakmice Stefan Vukić je sa ivice šesnaesterca iznenadio golmana gostiju za 3:2. Bio je to treći pogodak talentovanog Vukića koji je Tešičanima doneo tri boda.

U Kormanu Sloga je sa ekipom Taskovića podelila bodove 1:1, dok je Palilula u Aleksincu prepustila plen Baličevcu koji je slavio sa 4:3.

Donji Dušnik: Elid – Mladost (Batušinac) 0:6,
Doljevac: Doljevac – Moravac (Čečina) 6:0,
Azbresnica: Borac – Radnički (Čapljinac) 2:1, i
Rusna: Pobeda – Moravac (Zaplanjska Toponica) 1:2.

Utakmica Rasovača – OFK Rutevac registrovana je službenim rezultatom 3:0, a u ovm kolu slobodan je bio Radnički iz Kočana.

Na čelu tabele sa po 70 bodova su Mladost i Doljevac. Kada je reč o klubovima sa teritorije Aleksinca situacija je sledeća: Jastrebac i Palilula su na šestom, odnosno sedmom mestu sa po 39 bodova, OFK Rutevac je 11. sa 32, a Sloga zauzima 12. poziciju sa bodom manje.

Fotografije sa utakmice Jastrebac – Svrljig preuzete sa Instagram stranice FK Jastrebac Tešica / Fotografije sa utakmice Sloga – Taskovići: Nebojša Espero Stanković.