Tasić četiri u metu

Na startu trećeg kruga prolećnog dela prvenstva Regionalne lige – Sever, futsaleri Brđanke na svom parketu zabeležili su važnu pobedu, treću u nizu, protiv Minersa iz Majdapeka.

Bila je to uzbudljiva i, može se reći, do samog kraja  neizvesna utakmica. Stiče se utisak da su domaći futsaleri krenuli opušteno, verovatno zbog činjenice da su gosti imali kraću klupu, ali su se vrlo brzo uverili da pred sobom imaju snažnog i ofanzivnog protivnika. U prvih šest minuta Aleksinčani su imali prednost od 2:0, ali su gosti u finišu prvog dela smanjili na 2:1.

Milan Tasić

U 23. minutu, zbog nesportskog ponašanja trener gostiju Nebojša Anđelković  i predstavik ekipe Dejan Korić dobili su žute kartone, a tri minuta kasnije igrač Minersa Ilija Jovanović, nakon žutog kartona „zaradio” je i crveni jer verbalno napao drugog sudiju.

U samom finišu meča, u 37. minutu, rezultat je bio 5:2 za Aleksinčane. Međutim, za samo dva minuta gosti su uspeli da postignu dva gola i smanje na 5:4. Tim rezultatom meč je i završen.

Posle ovog trijumfa Brđanka ima 16 bodova i skočila je na treće mesto na tabeli.

Epitet junaka utakmice zaslužio je svakako Milan Tasić koji je protivničku mrežu pogodio četiri puta, dok jedan gol postigao Mirko Pendo.

BRĐANKA – MINERS 5:4 (2:1)

Hala sportova, Aleksinac. Sudije: Stefan Mamula, Predrag Stefanović (Bor). Strelci: 1:0 Tasić u 5, 2:0 Tasić u 6, 2:1 Janković u 20, 3:1 Pendo u 26, 4: 1 Tasić u 27, 4:2 Novaković u 29, 5:2 Tasić u 37, 5:3 Novaković u 37. (KU – 6 m), 5:4 Marinkanović u 39. minutu. Žuti kartoni: Milošević, Šućur (Brđanka), trener Anđelković, predstavnik ekipe Korić (Miners). Crveni karton: Jovanović (Miners) u 26. minutu.

BRĐANKA: ŠUĆUR, JEVREMOVIĆ, MILOŠEVIĆ, TASIĆ, PENDO, Đorđević, Gojković, Golubović, Jevtić, Nikolić, Petrović.

MINERS: MATEJEVIĆ, JOVANOVIĆ, JANKOVIĆ, STOŠIĆ, NOVAKOVIĆ, Korać, Marinkanović.