Sustigli veliki minus, pa izgubili; Napredak poražen u Lazarevcu

Ekipa Napretka JKP poražena je od Kolubare u Lazarevcu 86:77 (23:14, 21:19, 19:20, 23:24). Iako su dobili drugi deo utakmice, košarkaši aleksinačkog tima nisu uspeli da slave na ovom meču, jer su protivniku u jednom trenutku dozvolili da se odlepi i na +15. Napredak je ponovo predvodio Dimitrije Raičević sa 22 poena i 4 skoka. Na drugoj strani, najefikasniji bio je Brendon Pen sa 23 poena.

Domaći tim je daleko bolje otvorio utakmicu. Iako u podređenom položaju u odniosu na protivnika, s obzirom na stanje na tabeli, igrači Kolubare su mnogo lakše dolazili do svojih poena i već nakon 10 minuta stekli ozbiljnu prednost – 23:14.

Tim iz Lazarevca uspeo je da, do kraja prvog poluvremena, dodatno uveća svoju prednost, zahvaljujući šuterskom raspoloženju kapitena Simića i Amerikanca Pena. Na veliki odmor otišlo se pri rezultatu 44:33 u korist Kolubare.

U 23. minutu, nakon nove trojke Pena, Kolubara je stekla maksimalno vođstvo na meču – 51:36.

Iako je Napredak u narednim minutima uspeo da prepolovi vođstvo domaće ekipe, Šparović je uz zvuk sirene pogodio za tri, sa gotovo polovine terena i vratio dvocifreni suficit svom timu – 63:53.

Poslednju deonicu Napredak je otvorio trojkama Petrovića, D. Raičevića i Stankovića, pa su gosti iz Aleksinca ponovo krenuli u anuliranje rezultatskog zaostatka.

Na 3 minuta do kraja, prednost Kolubare iznosila je svega 73:72. Uspeli su domaći košarkaši da odole i ovom naletu Napretka i na kraju ipak ostvare 4. pobedu u sezoni – 86:77.

Kao jedan od ključnih faktora pobede, valja istaći i odličnu realizaciju sa penala domaćih, pošto su od 30 izvedenih bacanja pogodili 27. Na drugoj strani, aleksinački košarkaši nisu bili tako uspešni u ovom segmentu (7/13).

Osim pomenutog Dimitrija Raičevića, dvocifreni učinak u Napretku imali su i Nemanja Karalić (15p, 8sk) i Luka Milojević (12p, 4sk).

Napredak je polusezonu u Košarkaškoj ligi Srbije završio skorom od 7 pobeda i 6 poraza, dok je Kolubari ovo bila 4. pobeda u 13 odigranih mečeva.

U narednom kolu, 3. januara, Napredak će gostovati OKK Beogradu. Za ovu utakmicu najavljen je i prenos na televiziji Arena sport.

(Foto: Marko Radić)