Slavlje Tešičana uz het-trik Tasića, Radevčani poveli sa 2:0 pa stali

Pobeda i dva poraza – to je bilans aleksinačkih klubova u 25. kolu Okružne fudbalske lige.

Jastrebac je u Tešici sa 4:2 pobedio ekipu Rada iz Merošine. Na poluvremenu je bilo 1:1, pa je odluka o pobedniku pala u drugom delu. Junak utakmice je Milan Tasić koji je tri puta savladao golmana gostiju Živkovića, a jedan gol za Tešičane postigao je Damjan Popović. Sudija Marko Marković u 40. minutu pokazao je crveni karton predstavniku gostiju Bobanu Stefanoviću zbog učestale konfrontacije sa sudijskim timom.

U Gredetinu, gde su igrali Polet iz Radevca i Zemljoradnik iz Balajinca, Radevčani su odlično startovali i već u šestom minutu stekli prednost od 2:0. Međutim, preduzimljivi gosti se nisu pomirili sa ovakvom situacijom; zaigrali su agresivno, uspeli su najpre da smanje rezultat, pa izjednače i da, minut pre kraja, postignu gol i ostvare pobedu – 2:3.

Palilula iz Aleksinca doživela je pravu katastrofu u Rusni; Pobeda je pobedila sa 5:0!

Svrljig: Svrljig – Baličevac 8:1,
Kočane: Radnički – Moravac (Čečina) 2:0,
Taskovići: Taskovići – Toplica 8:2, i
Čapljinac: Radnički – Naisus 2:0.

Slobodan je bio Borac.

Na tabeli vodi Svrljig sa 61 bodom. Jastrebac i Palilula imaju po 26 bodova i zauzimaju 11, odnosno 12. mesto, dok je Polet na pretposlednjoj, 15. poziciji sa 17 bodova.

Vanredno u Okrugu

Vanredno kolo Okružne lige igra se sutra i u četvrtak.

Na Gradskom stadionu u Aleksincu u četvrtak od 17 sati sastaju se Palilula i Jastrebac. Istog dana Polet će u Šarlincu igrati protiv Toplice.

JASTREBAC – RAD 4:2 (1:1)

Igralište u Tešici. Gledalaca: 50. Sudija: Marko Marković (Niš). Strelci: 0:1 Živković u 16, 1:1Tasić, 1:2 Jovanović u 48, 2:2 Popović  u 71,  3:2 Tasić u 82, 4:2 Tasić u 90. minutu. Žuti kartoni: A. Dinčić, Lukić, Filipović, Tasić (Jastrebac), Dinić, Milić, Živković (Rad). Crvenikarton: predstavnik Rada Boban Stefanović u 40. minutu.

JASTREBAC: Krstić, Simonović, Stanišić, Stojanović (od 20. Filipović), A. Dinčić, Ilić (od 46. Pešić), Popović, Tasić, Lukić, D. Stanković (od 60. V. Dinčić), A. Stanković (od 52. D. Cenić).

RAD: Živković, Jeremić, N. Ilić, Dinić, Jovanović, Mitić, Milić, Živković, A. Ilić, Čakić (od 46. Milosavljević), Miladinović.

POLET – ZEMLJORADNIK 2:3 (2:1)

Igralište u Gredetinu. Gledalaca: 30. Sudija: Marko Stanojević. Strelci: 1:0 Mihajlović u 3, 2:0 Stamatović u 6, 2:1 Petković u 17, 2:2 Petković u 85, 2:3 Srejić u 89. minutu. Žuti kartoni: N. Babić (Polet), Srejić (Zemljoradnik).

POLET: Pejčinović, Nikolić, D. Petrović, D. Jovanović, Agatonović (od 46. Basailović), N. Babić, Mihajlović, Mitrović, Stamatović, Đorđević (od 76.Đekić), Ristić.

ZEMLJORADNIK: Veličković, Ilić, Srejić, Vasić, Petković, M. Stefanović, Demić, Dimić (od 5. Mitić), Stevanović, Đorđević, A. Stefanović.

POBEDA – PALILULA 5:0 (2:0)

Igralište u Rusni. Gledalaca: 30. Sudija: Marko Marković (Niš). Strelci: 1:0 V. Tasić u 12, 2:0 Ilić u 19, 3:0 Ilić u 70, 4:0 Ilić u 80, 5:0 I. Tasić u 81. minutu. Žuti kartoni: Stamenković (Pobeda), Stojadinović, Stevanović (Palilula).

POBEDA: Marijanović, Dimitrijević, Miljković, Stamenković, Ljubisavljević, V. Tasić, I. Tasić, Stanisavljević, Ilić, Stojanović, Vasić.

PALILULA: Stojadinović, Miljković, Stevanović, Radojković, Marinković, Kostić, Stanković, Branković, Marković, Dragović, Rajković (od 70. Told).

Fotografije: Milan Jovanović / FK Jastrebac Tešica (oficijalni instagram nalog).