Славље Тешичана уз хет-трик Тасића, Радевчани повели са 2:0 па стали

Победа и два пораза – то је биланс алексиначких клубова у 25. колу Окружне фудбалске лиге.

Јастребац је у Тешици са 4:2 победио екипу Рада из Мерошине. На полувремену је било 1:1, па је одлука о победнику пала у другом делу. Јунак утакмице је Милан Тасић који је три пута савладао голмана гостију Живковића, а један гол за Тешичане постигао је Дамјан Поповић. Судија Марко Марковић у 40. минуту показао је црвени картон представнику гостију Бобану Стефановићу због учестале конфронтације са судијским тимом.

У Гредетину, где су играли Полет из Радевца и Земљорадник из Балајинца, Радевчани су одлично стартовали и већ у шестом минуту стекли предност од 2:0. Међутим, предузимљиви гости се нису помирили са оваквом ситуацијом; заиграли су агресивно, успели су најпре да смање резултат, па изједначе и да, минут пре краја, постигну гол и остваре победу – 2:3.

Палилула из Алексинца доживела је праву катастрофу у Русни; Победа је победила са 5:0!

Сврљиг: Сврљиг – Баличевац 8:1,
Кочане: Раднички – Моравац (Чечина) 2:0,
Тасковићи: Тасковићи – Топлица 8:2, и
Чапљинац: Раднички – Наисус 2:0.

Слободан је био Борац.

На табели води Сврљиг са 61 бодом. Јастребац и Палилула имају по 26 бодова и заузимају 11, односно 12. место, док је Полет на претпоследњој, 15. позицији са 17 бодова.

Ванредно у Округу

Ванредно коло Окружне лиге игра се сутра и у четвртак.

На Градском стадиону у Алексинцу у четвртак од 17 сати састају се Палилула и Јастребац. Истог дана Полет ће у Шарлинцу играти против Топлице.

ЈАСТРЕБАЦ – РАД 4:2 (1:1)

Игралиште у Тешици. Гледалаца: 50. Судија: Марко Марковић (Ниш). Стрелци: 0:1 Живковић у 16, 1:1Тасић, 1:2 Јовановић у 48, 2:2 Поповић  у 71,  3:2 Тасић у 82, 4:2 Тасић у 90. минуту. Жути картони: А. Динчић, Лукић, Филиповић, Тасић (Јастребац), Динић, Милић, Живковић (Рад). Црвеникартон: представник Рада Бобан Стефановић у 40. минуту.

ЈАСТРЕБАЦ: Крстић, Симоновић, Станишић, Стојановић (од 20. Филиповић), А. Динчић, Илић (од 46. Пешић), Поповић, Тасић, Лукић, Д. Станковић (од 60. В. Динчић), А. Станковић (од 52. Д. Ценић).

РАД: Живковић, Јеремић, Н. Илић, Динић, Јовановић, Митић, Милић, Живковић, А. Илић, Чакић (од 46. Милосављевић), Миладиновић.

ПОЛЕТ – ЗЕМЉОРАДНИК 2:3 (2:1)

Игралиште у Гредетину. Гледалаца: 30. Судија: Марко Станојевић. Стрелци: 1:0 Михајловић у 3, 2:0 Стаматовић у 6, 2:1 Петковић у 17, 2:2 Петковић у 85, 2:3 Срејић у 89. минуту. Жути картони: Н. Бабић (Полет), Срејић (Земљорадник).

ПОЛЕТ: Пејчиновић, Николић, Д. Петровић, Д. Јовановић, Агатоновић (од 46. Басаиловић), Н. Бабић, Михајловић, Митровић, Стаматовић, Ђорђевић (од 76.Ђекић), Ристић.

ЗЕМЉОРАДНИК: Величковић, Илић, Срејић, Васић, Петковић, М. Стефановић, Демић, Димић (од 5. Митић), Стевановић, Ђорђевић, А. Стефановић.

ПОБЕДА – ПАЛИЛУЛА 5:0 (2:0)

Игралиште у Русни. Гледалаца: 30. Судија: Марко Марковић (Ниш). Стрелци: 1:0 В. Тасић у 12, 2:0 Илић у 19, 3:0 Илић у 70, 4:0 Илић у 80, 5:0 И. Тасић у 81. минуту. Жути картони: Стаменковић (Победа), Стојадиновић, Стевановић (Палилула).

ПОБЕДА: Маријановић, Димитријевић, Миљковић, Стаменковић, Љубисављевић, В. Тасић, И. Тасић, Станисављевић, Илић, Стојановић, Васић.

ПАЛИЛУЛА: Стојадиновић, Миљковић, Стевановић, Радојковић, Маринковић, Костић, Станковић, Бранковић, Марковић, Драговић, Рајковић (од 70. Толд).

Фотографије: Милан Јовановић / ФК Јастребац Тешица (официјални инстаграм налог).