Slavlje Radevčana u Baličevcu, Tešičani brojali do osam!

U 12. kolu Okružne lige fudbaleri Poleta i Jastrepca osvojili su ceo plen, dok je utakmica u Azbresnici između Borca i Sloge iz Kormana prekinuta.

Polet iz Radevca igrao je u Baličevcu protiv istoimene ekipe i pobedio sa 2:4. Golovima Mitrovića i Agatonovića, Polet je prvo poluvreme rešio u svoju korist sa 0:2. Međutim, domaći tim je u 57. minutu preko Alića smanjio na 1:2. Mreže su zatim mirovale sve do 85. minuta, a onda suza pet minuta pala tri gola. Najpre je Andrija Dinčić povisio na 1:3, dva minuta pre kraja Mikić je pogodio za 2:3 da bi u 90. minutu Dinčić postigao svoj drugi gol i tako overio pobedu Radevčana.

U Rusni Jastrebac iz Tešice do vrha je napunio mrežu Pobede i slavio čak sa 8:1. Po dva gola postigli su Milan Tasić i Darko Cenić, a po jedanput su se u listu strelaca upisali Simonović, Popović, Krstić i rezerista Vrbić.

U Azbresnici su igrali Borac i Sloga iz Kormana. U 62. minutu sudija je pokazao crveni karton dvojici igrača Sloge, Lazaru Stojkoviću i Brkiću. Meč je prekinut u 73. minutu pri rezultatu 3:2, jer su Kormanci ostali sa nedovoljnim brojem igrača na terenu.

Ostali rezultati 12. kola Okružne lige:

Balajinac: Zemljoradnik – Naisus (Rožina) 1:0,
Šarlinac: Toplica – Taskovići 4:6,
Zaplanjska Toponica: Moravac – Rad (Merošina) 1:2, i
Čečina: Moravac – Radnički (Kočane) 1:2.

Slobodna je bila Sloga iz Jovanovca.

Zemljoradnik je na čelu tabele sa 26 bodova, Polet iz Radevca je na drugom mestu sa bodom manje, Jastrebac je sa 23 boda skočio na treću poziciju, dok je Sloga iz Kormana 14. sa sedam bodova.

BALIČEVAC – POLET (R) 2:4 (0:2)

Igralište u Baličevcu. Sudija: Marko Marković (Niš). Strelci: 0:1 Mitrović u 9, 0:2 Agatonović u 31, 1:2 Alić u 57, 1:3 A. Dinčić u 85, 2:3 Mikić u 88, 2:4 A. Dinčić u 90. minutu. Žuti kartoni: Ilić, Stamenković, U. Mikić, Prokić, Pavlović, V. Mikić (Baličevac).

BALIČEVAC: Prokić, Čakić (od 73. N. Pavlović), U. Mikić, Jovanović, Todorović, Milić, M. Ilić (od od 46. M. Mikić), Stamenković, N. Ilić (od 60. M. Mikić), M. Pavlović, Alić.

POLET (R): Pejčinović, Agatonović (od 52. Milić), D. Petrović, Pešić, Stevanović, M. Radojković, Mihajlović (od 90. Nešić), N. Radojković, N. Babić (od 79. A. Dinčić), Mitrović, Ristić (od 90. Obradović).

POBEDA – JASTREBAC 1:8 (0:3)

Igalište u Rusni. Sudija: Vladica Miladinović (Prokuplje). Strelci: 0:1 Krstić u 2, 0:2 Tasić u 7, 0:3 Tasić u 37, 0:4 Popović u 54, 0:5 D. Cenić u 58, 0:6 Simonović u 62, 0:7 Vrbić u 69, 0:8 D. Cenić u 79, 1:8 Stojanović u 83. minutu. Žuti kartoni: Filipoić (Pobeda), Krstić (Jastrebac).

POBEDA: S. Dimitrijević, Mitić, D. Dimitrijević, Ljubisavljeić, Boraković, Kasumović, I. Tasić, Ignjatović, Filipović, Jovančić, Stojanović.

JASTREBAC: U. Cenić, Simonović, Pantović, Popović, Krstić (od 63. V. Dinčić), M. Tasić, D. Cenić, Lukić, A. Stanković (od 63. Vrbić) , A. Dinčić, Stanojević (od 68. N. Cenić).

BORAC – SLOGA (K) 3:2 (2:2)

Igralište u Azbresnici. Sudija: Branko Kandić (Niš). Strelci: 1:0 Najdenov u 14, 2:0 Đ. Đorđević u 23, 2:1 Janaćković u 33, 2:2 Rajković (iz penala) u 45, 3:2 Najdenov u 72. minutu. Žuti kartoni: Nedeljković, D. Đorđević, Dimitrijević (Sloga). Crveni kartoni: L. Stojković, Brkić (Sloga) u 62. minutu.

BORAC: Mladenović, Ilić, Tasić, Stević, M. Đorđević, Nikolić, Miletić, Đukić, Đ. Đorđević, B. Đorđević, Najdenov.

SLOGA (K): Brkić, L. Stojković, J. Stojković (od 55. Dimitrijević), Nedeljković, D. Đorđević, Stojiljković, Radojković, Vojinović, Rajković, A. Đorđević, Janaćković.

Fotografije: Milan Jovanović (Baličevac – Polet) i zvanična Instagram stranica FK Jastrebac, Tešica (Pobeda – Jastrebac)