Silni Trnjanci, Milunović (opet) rešeta mreže

Proteklog vikenda startovalo je prvo kolo Opštinske lige u kojoj učestvuje 13 klubova.

Prava goleada desila se u Trnjanu, gde je domaći Borac goste iz Rutevca ispratio sa pola tuceta golova u mreži. Aleksa Stanković postigao je het-trik, Nenad Mihajlović je dva puta matirao golmana gostiju Zdravkovića, a jedan gol postigao je Martin Zlatanović.

Škriljac iz Bradarca igrao je u Subotincu protiv Poleta iz Vitoševca i pobedio sa 3:1. Sva tri pogotka za Škriljac postigao je Nenad Milunović. Pogodak za goste delo je Marka Dinića.

Golovima Vladana Lazarevića i Andrije Marinkovića, Kraljevo je pred svojim navijačima slavilo protiv OFK Sloge iz Dobrujevca sa 2:0.

U Bobovištu iznenađenje: Jedinstvo – Vukašinovac 0:3. Gosti su tri gola postigli za dva minuta i zabeležili startnu pobedu. Sudija Tasić isključio je dvojicu igrača Jedinstva; u 80. minutu crveni karton je dobio Ranđelović, a dva minuta pre kraja teren je napustio i Brzaković.

Pogotkom Aleksandra Grujića Jastrebac 2022 iz Suhotna pobedio je u Tešici Ratara iz Gornje Peščanice rezultatom 1:0.

Na stadionu u Žitkovcu Mladost 1955 iz Moravca podelila je bodove sa Crvenom zvezdom iz Gornjeg Ljubeša – 1:1. „Rezerista” Dušan Petrović je u 66. minutu doveo Moravčane u vođstvo, četiri minuta kasnije Nikola Živković je poravnao rezultat. Sudija Ivan Jovanović pokazao je put u svlačionicu trojici igrača: Mihajlu Pejkoviću (Mladost 1955) i Miroslavu Živiću i Stefanu Popoviću (Crvena zvezda).

Slobodan je bio Rudar 2016 sa Aleksinačkog Rudnika.

Na tabeli sa po tri boda vode Borac, Vukašinovac, Škriljac, Kraljevo i Jastrebac 2022.

JASTREBAC 2022 – RATAR 1:0 (1:0)

Igralište Jastrepca u Tešici. Gledalaca: 50. Sudija: Uroš Radosaljević. Strelac: 1:0 Grujić u 21. minutu. Žuti kartoni: Novaković (Jastrebac 2022), Rakić (Ratar).

JASTREBAC 2022: Petrović, Tasić, Zdravković (od 72. Cvetković), Simić, Banković (od 58. M. Novković), A. Grujić, F. Ranđelović, Kostić, V. Grujić, Dinić, S. Ranđelović (od 87. Gočanin).

RATAR: Đekić, Stanković, Popović, Sentić, S. Đorđević (od 46. M. Prokić), Milanović (od 71. Novaković), Stanković, Kostov (od 25. Rakić), N. Đorđević (od 46. Tomić), I. Prokić, Stevanović.

JEDINSTVO – VUKAŠINOVAC 0:3 (0:0)

Igralište u Bobovištu. Sudija: Borivoje Tasić. Strelci: 0:1 Zipaloić u 84, 0:2 Milošević u 84, 0:3 Zipalović u 86. minutu. Žuti kartoni: Milutinović, Petrović, Milenković (Jedinstvo), Vasić, Marinkoić (Vukašinovac). Crveni kartoni: Ranđelović u 80, Brzaković u 88. minutu (Jedinstvo).

JEDINSTVO: Petrović, Milutinović (od 34. Živković), Đorđević (od 46. Dragićević), Adamov, Milenković, Ranđelović, Stefanović, Ljubisaljević, Zorkić, Ljubenović (od 70. Lazarević), Brzaković.

VUKAŠINOVAC: Vidanović, Milenović, V. Milošević, Petrov, Stambolić, Miletić, S. Milošević, Zipalović, M. Milošević (od 88. Najdanović), Živković, Vasić (od 46. Marinković).

KRALJEVO – OFK SLOGA 2:0 (0:0)

Igralište u Kraljevu. Sudija: Miloš Branković (Aleksinac). Strelci: 1:0 Lazarević u 66, 2:0 Marinković u 77. minutu.

KRALJEVO: Stošić, Petrović (od 46. Mitković) , Rušiti, Marinković, Gojković, P. Stanković, Lazić, Rakić, V. Stanković, Stamenković (od 46. Lazarević), Dimitrijević (od 70. Radovanović).

OFK SLOGA: Milenković, Živanović, Jović (od 64. S. Petrović), F. Petrović, U. Matić, Radovanović (od 64. S. Đorđević), S. Matić, I. Ivanović, D. Ivanović, N. Đorđević, N. Petrović (od 72. Rančić).

BORAC – RUTEVAC 6:0 (2:0)

Igralište u Trnjanu. Sudija: Stefan Milićević. Strelci: 1:0 Mihajlović u 38, 2:0 A. Stanković u 45,  3:0 Martin Zlatanović u 48, 4:0 A. Stanković u 58, 5:0 Mihajlović u 60, 6:0 Mihajlović u 62. minutu.

BORAC: Veljković, Deletić, Jovanović (od 46. Đorđević), Grujić, D. Stanković, Radulović (od 24. Karčić), Martin Zlatanović) (od 60. Milošević), Golubović, A. Stanković (od 78.  Petrović) , Miloš Zlatanović (od 78. Marko Zlatanoić), Mihajlović.

RUTEVAC: Zdravković, Grujić, Milićević, Živadinović, Stojanović (od 24. Lukić), Mitrović, Tomić, Told, Antić, Stanojević, Todorović.

ŠKRILJAC – POLET (V) 3:1 (2:1)

Igralište u Subotincu. Sudija: Slađan Marković (Aleksinac). Strelci: 1:0 Milunović u 6, 1:1 Dinić u 23, 2:1 Milunović u 38, 3:1 Milunović u 90. minutu. Žuti kartoni: Trivunac, Jozić, Miletić, Golubović (Škriljac),  Kadrić, Obradović, Lazić, Veličković, Čekrlić.

ŠKRILJAC: Golubović, M. Miletić, Trivunac, Milošević, Mladenović, Stanković, S. Miletić (od 75. Nešić), Jozić, Jaćimović, Milunović, Stevanović (od 49. Radović).

POLET (V): Veljković, Simonović (od 75. Nikolovski), Đorđević, Kadrić (od 36. Veličković), Živković, Gajić, Malović, Dinić, Obradović (od 75. Rajić), Čekrlić, Lazić (od 49. Popović).

MLADOST 1955 – CRVENA ZVEZDA 1:1 (0:0)

Stadion Morave u Žitkovcu. Sudija: Ivan Jovanović. Strelci: 1:0 Petrović u 66, 1:1 Živković u 70. minutu. Žuti kartoni: Živković, Pejković (Mladost), Tasić (Crvena zvezda). Crveni kartoni: Pejković  (Mladost)  u 75, Živić u 75,  Popović  (C. zvezda) u 86. minutu.

MLADOST 1955: Kostić (od 46. Miladinović), Pejković, Stević, Živadinović, Smiljković, Grujić (od 59. Petrović), Živković, Didić, Ristić, Stanojković (od 86. Trifunović), Petrović (od 79. Milošević).

CRVENA ZVEZDA: Nenad Milojević, Živić, Savić, Jović, Popović, Nikola  Milojević, S. Živković, Stepanović (od 73. Živanović), N. Živković, Vacić, Tasić (od 83. Jovanović).

Fotografije: M. Jovanović

Naslovna fotografija: Ilustracija (izvor: Arhiva Alpres)