Рукометаши славили са 18 голова разлике

У 24. колу Прве лиге – Исток, после боље игре, поготово у другом полувремену, рукометаши Рукометног клуба Алексинац победили су Јединство из Крњева резултатом 48:30.

− Честитам момцима на победи. Доста смо квалитетнији од екипе из Крњева и то смо и показали на терену − каже за наш портал тренер РК Алексинац, Владан Стошић. − Од почетка године имамо проблем са одбраном, али због мањег броја тренинга и мањег одзива играча на тренинзима, не стижемо да порадимо и на нападу и на одбрани, тако да смо се определили да играмо савремени рукомет са пуно голова и то на свакој утакмици и радимо. У суштини, доста голова примамо, али и дајемо − наводи наш саговорник.

За играча утакмице проглашен је Антоније Бојовић, а највише голова за алексиначки тим постигао је Немања Ристић који се у листу стрелаца уписао осам пута.

После ове победе Алексинац има 21 бод и заузима шесто место на табели, а у наредном колу иде у Пожаревац на меч против Младог радника.

AЛЕКСИНАЦ – ЈЕДИНСТВО 48:30 (16:12)

Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: 50. Судије: Милош Радојичић, Марјан Стефановић (Лесковац). Седмерци: Алексинац 2 (2), Јединство 5 (3). Искључења: Алексинац 12, Јединство 8 минута.

АЛЕКСИНАЦ: Благојевић, Ристић 8, Вељовић 4, Бојовић 5, Ђорђевић 6, Златковић 5, Тривунац 2, Милановић 5, Недељковић 5, Стевановић 1, Ивановић, Цако 5, Стојановић 2.

ЈЕДИНСТВО: Влаховић, Ристић 5, Ђорђевић, Цветковић 1, Дончић 5, Јанковић 5, Сладић 7, Милетић, Миленковић 3, Радојичић 4.

Играч утакмице: Антоније Бојовић (Алексинац).

Фотографије: РК Алексинац