„Рудари” без милости, Тешичани надвисили Корманце

Минулог викенда стартовало је првенство фудбалера у Окружној лиги Нишавског округа.

У комшијском дербију у Тешици Јастребац је био убедљив против Слоге из Кормана, славио је са 3:0. Стрелци су били: Стефан Ђукић, Бојан Марковић и Александар Станковић.

Полет из Радевца играо је на стадиону Мораве у Житковцу против бившег зонаша Малошишта и претрпео минималан пораз – 0:1. Гол за три бода постигао је Станимировић у 79. минуту.

На игралишту у Мерошини, Рудар 2016 са Алексиначког Рудника декласирао је Арбанасце победивши чак са 1:9. Хет-трик постигао је Остоја Лазић, двоструки стреци су Никола Костић и Миљан Земљак, а по један гол дали су Никола Милетић и Никола Стојановић.

Новајлија у Окружној лиги, Полет из Витошевца, забележио је стартну победу у Русни где је савладао Победу са 1:2. Иако са играчем мањејер је Стаменковић у 35. минуту због неспортског понашања добио други жути картон, Победа је дошла у вођство у 62. минуту голом Спасића. Међутим, гости из Витошевца нису истакли белу заставу. У 80. минуту поготком Симоновића поравнали су резултат, а два минута касније Стојадиновић је савладао голмана Пешића и донео три бода Витошевчанима.

ЈАСТРЕБАЦ – СЛОГА (К) 3:0 (2:0)

Игралиште Јастрепца, Тешица. Судија: Ивица Стојановић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Ђукић у 25, 2:0 Марковић у 43, 3:0 Станковић у 87. минуту. Жути картони: Марковић, Станковић (Јастребац).

ЈАСТРЕБАЦ: Ј. Стојановић, Симоновић (од 46. А. Динчић), Н. Ценић, Мирковић, Ђукић, Д. Ценић (од 70. Крстић), Тасић, Марковић, Лукић (од 61. Станковић), Ђорђевић, Пантовић.

СЛОГА (К): Недељковић, Стојиљковић (од 61. Јанаћковић), Стојковић, Ђорђевић, Стевановић, Николић (од 46. А. Анђелковић), М. Прокић (од 46. Станимировић), И. Прокић, Михајловић, М. Анђелковић, Рајковић.

ПОЛЕТ (Р) – МАЛОШИШТЕ 0:1(0:0)

Стадион Мораве, Житковац. Гледалаца: 250. Судија: Владица Миладиновић (Југбогдановац). Стрелац: 0:1 Станимировић у 79. минуту. Жути картони: Р. Јанковић, Н. Бабић, Милошевић (Полет), Митровић (Малошиште).

ПОЛЕТ (Р): Пејчиновић, Ф. Анђелковић (од 46. А. Динчић), Петровић, Стевановић (од 59. Јевтић), Милошевић, Р. Јанковић, Михајловић, М. Радојковић, Н. Бабић (од 82. Николић), Н. Радојковић, Д. Радојковић (од 59. Маринковић).

МАЛОШИШТЕ: Цакић, Н. Анђелковић, Станимировић, Петковић (од 59. Богдановић), Стојановић, Јовић, А. Јовановић (од 84. Живковић), Л. Јовановић, Грујић (од 76. Митровић), К. Јовановић (од 35. Миленковић), Стефановић.

ПОБЕДА – ПОЛЕТ (В) 1:2 (0:0)

Игралиште у Русни. Судија: Бранко Кандић (Александрово). Стрелци: 1:0 Спасић у 62, 1:1 Симоновић у 80, 1:2 Стојадиновић у 82. минуту. Жути картони: Д. Пешић, Спасић, Ђорђевић, И. Тасић (Победа). Црвени картони: Стаменковић  (Победа) у 35, Димитријевић (Победа)  у 89. минуту

ПОБЕДА: Н. Пешић, Димитријевић, Глигоријевић (од 71. Јанковић), Стаменковић, Ђорђевић, В. Тасић, И. Тасић, Назифи, Спасић, Стојановић, Д. Пешић (од 60. Стефановић, од 80. Игњатовић).

ПОЛЕТ (В): Шљивић, Маловић, Симоновић, Симић, Кузмановић, Богдановић (од 90. Николовски), Динић (од 85. Зоркић), Ракић, Стојадиновић, Чекрлић, Миловановић.

Фотографије: Милан Јовановић (Полет (Р) –Малошиште), Инстаграм ФК Јастребац Тешица (Јастребац – Слога)