Рудар преузео чело табеле

У 5. колу Зоне Центар, на гостовању у Горњем Матејевцу где су одмерили снаге са Јединством, фудбалери Рудара 2016 са Алексиначког Рудника освојили су цео плен.

Изабраници тренера Александра Земљака одлично су почели меч и до 20. минута имали предност од 0:2. Међутим, тада је дошло до пада концентрације, што су Матејевчани искористили, за 15 минута постигли су два гола и тако поравнали резултат.

У другом полувремену, после договора у свлачионици, „рудари” су консолидовали своје редове, заиграли офанзивније и успели да начине преокрет. За 25 минута четири пута су приморали противничког голмана на капитулацију и стигли четврте првенствененог тријумфа по два гола за Рудар постигли су Остоја Лазић и Лазар Ђокић, а по један Филип Нешић из пенала и резервиста Бојан Богдановић.

Крајњи скор, дакле, Јединство – Рудар 2:6.

Ниш: Цар Константин – ОФК Ниш 4:2,
Балајинац: Земљорадник – Пролетер ДВ 2:1,
Батушинац: Младост – Младост (М) 3:0,
Белотинац: Наша крила – Сврљиг 4:2, и
Ниш: Палилулац – Пуковац 1:0.

После 5. кола табела изгледа овако: сада је на челу Рудар 2016 са 13 бодова, колико имају и Цар Константин на другом и Земљорадник на трећем месту. На четвртој позицији су Наша крила са 10 бодова, итд.

ЈЕДИНСТВО (ГМ) – РУДАР 2016 2:6 (2:2)

Игралиште Јединства, Горњи Матејевац. Судија: Александар Јовановић. Стрелци: 0:1 Лазић у 11, 0:2 Нешић (из пенала) у 16, 1:2 Цекић у 20, 2:2 Вулић у 35, 2:3 Л. Ђокић у 60, 2:4 Л. Ђокић у 77, 2:5 Лазић у 79, 2:6 Богдановић у 85. минуту. Жути картони: Митровић (Јединство), Лазић, Поповић, М. Ристић, Јевремовић (Рудар).

ЈЕДИНСТВО: Станковић, Гоцић, Митровић, Вулић, Живковић, Стаменковић, Цекић, Л. Стојановић, Љубисављевић, Митић, Цветковић (од 66. Стојановић).

РУДАР 2016: А. Ристић (од 85. Младеновић), В. Ђокић (од 59. Богдановић), Нешић, Ахмети, Јевремовић (од 85. Ивановић), Коцић, Л. Ђокић, Поповић, Лазић, М. Ристић, Стојановић.