Rudar i Jedinstvo: Od gotovog, veresija!

U Opštinskoj ligi proteklog vikenda odigrane su utakmice 16. kola.

U žiži interesovanja ljubitelja fudbala bio je meč u Vitoševcu između lidera prvenstva, ekipe Poleta, i trećeplasiranog Rudara 2016 sa Aleksinačkog Rudnika. „Rudari” su u prvom poluvremenu imali vođstvo od 1:0, u prvoj polovini drugog dela povisili su na 2:0, a onda se desio totalni preokret. Nenezić je za 12 minuta postigao tri gola i doneo prednost domaćinima, da bi Živković pogotkom u samom finišu meča overio pobedu Poleta – 4:2.

U Gornji Ljubeš,  na meč protiv Crvene zvezde, ekipa Škriljca iz Bradarca doputovala je sa desetoricom igrača. Uz to, od 64. minuta gosti su igrali sa igračem manje, jer je Trivunac dobio crveni karton. Krajnji skor, Crvena zvezda – Škriljac 2:0.

Uzbudljivo je bilo i u Trnjanu gde su igrali Borac i Jedinstvo iz Bobovišta. Gosti su na poluvremenu imali prednost od tri gola, međutim Trnjanci su u drugom delu konsolidovali svoje redove i uspeli da izjednače rezultat, a onda daju i gol više i dođu do pobede.

U Dobrujevcu OFK Sloga je savladala Rutevac sa 6:2, dok je u Tešici Jastrebac 2022 iz Donjeg Suhotna podelio plen sa ekipom Mladosti 1955 iz Moravca – 1:1.

Utakmica u Gornjoj Peščanici između Ratara i Kraljeva je odložena, a u ovom kolu slobodan je bio Vukašinovac.

Na tabeli vodi Polet sa 40 bodova, drugi je Škriljac sa 33 boda, Rudar 2016 je na trećem mestu sa bodom manje, Borac zauzima četvrto mesto sa 26 bodova, Kraljevo je na petom mestu sa 25 bodova. Dalje slede: 6. Crvena zvezda 21 bod, 7. OFK Sloga 19, 8. Jedinstvo 19, 9. Jastrebac 2022 16, 10. Vukašinovac 14, 11. Mladost 1955 13, 12. Ratar 8 i 13. Rutevac 5 bodova.

POLET – RUDAR 2016 4:2 (0:1)

Igralište „Sveta Petka”, Vitoševac. Sudija: Slađan Marković (Aleksinac). Strelci: 0:1 Stojanov u 8, 0:2 Miletić u 64, 1:2 Nenezić u 72, 2:2 Nenezić u 75, 3:2 Nenezić u 84, 4:2 Živković u 90. minutu. Žuti kartoni: Simonović, Malović, Bogdanović (Polet), Ristić, Ivanović, Stojanov, Đurić, M. Zemljak (Rudar 2016). Crveni kartoni: Nikolić (Polet) u 52, Đorđević (Rudar 2016) u 90. minutu.

POLET: Šljivić, Bogdanović, Simonović (od 31. Malović), Simić, Kuzmanović, Živković,Pavlović, Nikolić (od 46. Milovanović), Nenezić (od 90. Popović), Čekrlić, Todorović.

RUDAR 2016: Stojadinović, Petrović, Ivanović, Durmišević, Đurić, Jovanović (od 88. Krstić), Miletić, M. Zemljak, Đorđević, Stojanov, Lazić.

CRVENA ZVEZDA – ŠKRILJAC 2:0 (0:0)

Igralište Crvene zvezde, G. Ljubeš. Sudija: Marko Stanojević (Moravski Bujmir).Strelci: 1:0 Živković u 57, 2:0 R. Janković (iz penala) u 64. minutu. Žuti kartoni: Stepanović, R. Janković, Milojević, Išpanović (C. zvezda), M. Miletić, Marjanović, (Škriljac). Crveni karton: Trivunac (Škriljac) u 64. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Nenad Milojević, Živić, Tasić, Nikola Milojević, Lazarević (od 64. Išpanović), R. Janković, Stepanović, Todorović, Živković, L. Janković, Anđelinković.

ŠKRILJAC: Marjanović, M.Miletić, Andrija Stevanović, Trivunac, Mladenović, Golubović, Andrija Stojanovski, Aleksandar Stevanović, Milunović, Aleksa  Stojanovski.

BORAC – JEDINSTVO 4:3 (0:3)

Igralište pored pruge, Trnjane. Sudija: Ivan Jovanović (Aleksinac). Strelci: 0:1 Ranđelović u 25, 0:2 Ljubisavljević u 26, 0:3 Ljubenović u 40, 1:3 V. Stanković u 58, 2:3 Miloš Zlatanović u 60, 3:3 Mihajlović u 78, 4:3 A. Stanković u 88. minutu. Žutikartoni: Veljković, V. Stanković (Borac), Ljubenović (Jedinstvo). Crveni kartoni: Trifunović (Jedinstvo) u 65, Milutinović (Jedinstvo) posle utakmice.

BORAC: Veljković, Deletić, Jovanović, D. Stanković, Pavić (od 46. Grujić), A. Stanković, V. Stanković, Golubović, Petrović (od 70. Lazić), Miloš Zlatanović, Martin Zlatanović (od 46 Mihajlović).

JEDINSTVO: Adamov, Milutinović, Đorđević, Bjelić, I. Brzaković, Trifunović, Ranđelović, Ljubisavljević, Zorkić, Ljubenović, Živković.

JASTREBAC 2022 – MLADOST 1955 1:1 (1:0)

Igralište Jastrepca, Tešica. Sudija: Ivica Stojanović (Aleksinac). Strelci: 1:0 Jović u 18, 1:1 Ristić u 85. minutu.

JASTREBAC 2022: Petrović, Dinić, F. Ranđelović, Zdravković, Simić, Cvetković (od 63. Tasić), A. Grujić, Cenić, Jović (od 89. J. Novković), V. Grujić (od 83. Marinković), S. Ranđelović (od 57. M. Novković).

MLADOST 1955: Milenković, Pejković (od 80. Petrović), Stević (od 57. Trifunović), Smiljković, Arsić (od 80. Kostić), Milošević (od 57. Živadinović), Ristić, Stanojković (od 46. Živković) , Đorđević, Dimitrijević, Milojević.

OFK SLOGA – RUTEVAC 6:2 (3:1)

Igralište Sloge, Dobrujevac. Sudija: Borivoje Tasić (Aleksinac). Strelci: 1:0 Tasić u 17, 1:1 Stanković u 40, 2:1 Živanović u 42, 3:1 Jovanović u 44, 4:1 Đorđević u 57, 4:2 Stanković u 61, 5:2 Rašić u 75, 6:2 Jovanović u 87. minutu. Žuti karton: Matić (OFK Sloga). Crveni karton: V. Todorović (Rutevac) u 81. minutu.

OFK SLOGA: Ivanović, Živanović (od 46. Matić), Jović (od 66. Rančić), Vukić, Rašić, Radovanović (od 46. Nikola  Tasić), Nemanja  Tasić, Jovanović, Radojković, Matić, Jocić (od 46. Đorđević).

RUTEVAC: Grujić, Ružić (od 76. radojković), Miloradović, Stanojević, V. Todorović, Antić (od 76. N. Todorović), M. Stanković, Đorđević, Lazić (od 46. F. Todorović), Mitrović, B. Stanković.