Remi Radevčana i Tešičana posle preokreta, kiks Kormanaca

U Okružnoj ligi proteklog odigrane su utakmice petog kola.

Polet iz Radevca igrao je kao domaćin u Žitkovcu u protiv Rada iz Merošine i osvojio bod. Gosti su prvi deo utakmice rešili u svoju korist sa 0:1. U nastavku rasplamsala se žestoka borba koja se na kraju završila deobom plena, Polet – Rad 2:2.

FK Polet

Podela plena desila se i u Kočanu gde su igrali Radnički i Jastrebac iz Tešice. Do 65. minuta Tešičani su imali, reklo bi se, nedostižnu prednost od 0:3, međutim, meč se na kraju ipak završio podelom bodova – 3:3.

FK Jastrebac

Sloga iz Kormana igrala je u Jovanovcu protiv imenjaka i pretrpela visok poraz od 4:0. Domaći tim je do prednosti došao u 30. minutu pogotkom Stošića. Takav rezultat ostao je do 80. minuta, kada su domaćini za šest minuta postigli tri gola i stigli do ubedljiog trijumfa.
Utakmica između Palilule i Pobede iz Rusne je odložena.

Baličevac: Baličevac – Borac (Azbresnica) 2:4
Balajinac: Zemljoradnik – Moravac (Zaplanjska Toponica) 3:3,
Rožina: Naisus – Taskovići 0:2, i
Čečina: Moravac – Toplica (Šarlinac) 1:3.
Na tabeli vodi Zemljoradnik sa 13 bodova. Ekipe sa područja aleksinačke opštine imaju sledeći plasman: Polet iz Radevca je na četvrtom mestu sa 10 bodova, Jastrebac je 12. sa četiri boda, Sloga iz Kormana zauzima 13. poziciju sa tri boda, dok je Palilula na pretposlednjem, 15. mestu sa jednim bodom.

Fotografije: Milan Jovanović (Polet – Rad),

RADNIČKI (K) – JASTREBAC 3:3 (0:1)
Igralište u Kočanu. Sudija: Stefan Jovanović (Niš). Strelci: 0:1 D. Cenić u 17, 0:2 Tasić u 52, 0:3 Stojanović u 55, 1:3 Milan Vučković u 65, 2:3 Marko Vučković u 79, 3:3 Marko Vučković (iz penala) u 89. minutu. Žuti kartoni: Čemerikić, Milošević, Matić (Radnički), Tasić, D. Lukić, Pantović, A. Dinčić (Jastrebac).
RADNIČKI (K): Stamenković, Čemerikić (od 66. Micić), Milan Vučković, Aritonović, Matić, Vladimirov, M. Milošević, Aleksa Milošević (od 46. Mitić), Marko Vučković, Andrija Milošević (od 60. Tasić), Milenković (od 77. Gavazović).
JASTREBAC: U. Cenić, A. Dinčić, N. Cenić, Pantović, D. Cenić, Filipović, Tasić, Stojanović, D. Lukić(od 71. Stojković) , V. Dinčić (od 62. Krstić), Stanojević.

SLOGA (J) – SLOGA (K) 4:0 (1:0)
Igralište u Jovanovcu. Sudija: Stefan Milošević (Niš). Strelci: 1:0 Stošić u 30, 2:0 Sadiković u 80, 3:0 Stojiljković u 81, 4:0 Stojiljković u 86. minutu. Žuti karton: Nedeljković (Sloga, K).
SLOGA (J): Mihajlović, Martin Stojanović, Jovanović (od 46. Sadiković), Milenković, Pešić, N. Banković, Stošić (od 46. Stojiljković), Janković, Milovanović (od 68. Miša Stojanović), Mićić (od 68. M. Banković), A. Stojanović (od 54. Vukadinović).
SLOGA (K): Brkić, L. Stojković, Stojiljković, D. Đorđević, Stevanović, A. Anđelković (od 88. M. Stojković), Dimitrijević, Vojinović, J. Stojković, A. Đorđević, Nedeljković.