Реми Радевчана и Тешичана после преокрета, кикс Корманаца

У Окружној лиги протеклог одигране су утакмице петог кола.

Полет из Радевца играо је као домаћин у Житковцу у против Рада из Мерошине и освојио бод. Гости су први део утакмице решили у своју корист са 0:1. У наставку распламсала се жестока борба која се на крају завршила деобом плена, Полет – Рад 2:2.

ФК Полет

Подела плена десила се и у Кочану где су играли Раднички и Јастребац из Тешице. До 65. минута Тешичани су имали, рекло би се, недостижну предност од 0:3, међутим, меч се на крају ипак завршио поделом бодова – 3:3.

ФК Јастребац

Слога из Кормана играла је у Јовановцу против имењака и претрпела висок пораз од 4:0. Домаћи тим је до предности дошао у 30. минуту поготком Стошића. Такав резултат остао је до 80. минута, када су домаћини за шест минута постигли три гола и стигли до убедљиог тријумфа.
Утакмица између Палилуле и Победе из Русне је одложена.

Баличевац: Баличевац – Борац (Азбресница) 2:4
Балајинац: Земљорадник – Моравац (Заплањска Топоница) 3:3,
Рожина: Наисус – Тасковићи 0:2, и
Чечина: Моравац – Топлица (Шарлинац) 1:3.
На табели води Земљорадник са 13 бодова. Екипе са подручја алексиначке општине имају следећи пласман: Полет из Радевца је на четвртом месту са 10 бодова, Јастребац је 12. са четири бода, Слога из Кормана заузима 13. позицију са три бода, док је Палилула на претпоследњем, 15. месту са једним бодом.

Фотографије: Милан Јовановић (Полет – Рад),

РАДНИЧКИ (К) – ЈАСТРЕБАЦ 3:3 (0:1)
Игралиште у Кочану. Судија: Стефан Јовановић (Ниш). Стрелци: 0:1 Д. Ценић у 17, 0:2 Тасић у 52, 0:3 Стојановић у 55, 1:3 Милан Вучковић у 65, 2:3 Марко Вучковић у 79, 3:3 Марко Вучковић (из пенала) у 89. минуту. Жути картони: Чемерикић, Милошевић, Матић (Раднички), Тасић, Д. Лукић, Пантовић, А. Динчић (Јастребац).
РАДНИЧКИ (К): Стаменковић, Чемерикић (од 66. Мицић), Милан Вучковић, Аритоновић, Матић, Владимиров, М. Милошевић, Алекса Милошевић (од 46. Митић), Марко Вучковић, Андрија Милошевић (од 60. Тасић), Миленковић (од 77. Гавазовић).
ЈАСТРЕБАЦ: У. Ценић, А. Динчић, Н. Ценић, Пантовић, Д. Ценић, Филиповић, Тасић, Стојановић, Д. Лукић(од 71. Стојковић) , В. Динчић (од 62. Крстић), Станојевић.

СЛОГА (Ј) – СЛОГА (К) 4:0 (1:0)
Игралиште у Јовановцу. Судија: Стефан Милошевић (Ниш). Стрелци: 1:0 Стошић у 30, 2:0 Садиковић у 80, 3:0 Стојиљковић у 81, 4:0 Стојиљковић у 86. минуту. Жути картон: Недељковић (Слога, К).
СЛОГА (Ј): Михајловић, Мартин Стојановић, Јовановић (од 46. Садиковић), Миленковић, Пешић, Н. Банковић, Стошић (од 46. Стојиљковић), Јанковић, Миловановић (од 68. Миша Стојановић), Мићић (од 68. М. Банковић), А. Стојановић (од 54. Вукадиновић).
СЛОГА (К): Бркић, Л. Стојковић, Стојиљковић, Д. Ђорђевић, Стевановић, А. Анђелковић (од 88. М. Стојковић), Димитријевић, Војиновић, Ј. Стојковић, А. Ђорђевић, Недељковић.