Remi Morave protiv lidera prvenstva

Derbi susret 19. kola Zone Centar odigran je juče na stadionu u Žitkovcu između Morave i lidera prvenstva i jesenjeg šampiona, OFK Brzog Broda. Zbog povreda, korone i parnih kartona, Morava je na ovoj utakmici nastupila bez čak sedmorice mahom standardnih protimaca. Međutim, zahaljujući velikom zalaganju svih igrača i žestokoj borbi, Žitkovčani su uspeli da osvoje bod.

Morava je stigla do prednosti u 68. minutu pogotkom kapitena Slobodana Jankovića. On je iz slobodnog udarca sa 25 metara uputio pravi projektil koji je golmanu gostiju proleteo i kroz ruke i kroz noge i završio u mreži. Gosti su poravnali rezultat u 76. minutu.

Dakle, Morava – OFK Brzi Brod 1:1 (0:0).

− Više sam nego zadovoljan zalaganjem i igrom koju smo prikazaliiako smo nastupili značajno oslabljeni, kaže za naš portal trener Morave Predrag Peca Đorđević. – U prvom poluvremenu, može se reći, bili smo ravopravni; imali smo dve lepe šanse, a gosti jednu kolosalnu priliku ali su promašili. U drugom delu utakmice mi smo bili mnogo bolji. U prva tri kola, po nekoj mojoj matematici, računao sam na neki bod više. Međutim, zbog spleta različitih okolnosti, korone i uopšte situacije koja nas prati, možemo biti zadovoljni dosadašnjim učinkom. U prvom kolu smo pobedili ekipu Naisusa, a onda smo zabeležili dva remija, protiv Malošišta i sada protiv Brzog Broda − veli Đorđević.

I derbi susret u Gornjem Matejevcu između Jedinstva i Pukovca završen je remijem – 1:1, kao i  utakmica OFK Niš – Malošište gde je takođe bilo 1:1.

U Balajincu Zemljoradnik je sa 5:2 slavio protiv Naisusa iz Rožine, dok je Rudar u Jelašnici  poražen od Naših krila iz Belotinca sa 1:3. Meč Bukovik – Delijski vis iz Niša igraće se 7. aprila. U ovom kolu slobodni su bili OFK Napredak 1929 iz Aleksinca i Orljane.

Na čelu tabele su OFK Brzi Brod i Pukovac sa po 38 bodova, Morava je na šestom mestu sa 26 bodova, a OFK Napredak zauzima sedmu poziciju sa 19 bodova.

Fotografije: Oliver Stefanović