Remi kao pobeda, Nata brža od sirene

Rukometašice ŽRK Aleksinac sinoć su pred svojim navijačima igrale nerešeno protiv ekipe Vranja – 24:24.

Na poluvremenu Aleksinčanke su imale prednost od četiri gola -14:10. Međutim, u nastavku gošće nisu istakle belu zastavu, naprotiv dodale su gas i u poslednjih sedam minuta čak tri puta su poravnale rezultat, da bi u poslednjem minutu golom Ane Milinković stekle prednost (23:24). U dramatičnoj i neizvesnoj završnici, 20 sekundi pre kraja, kapiten aleksinačkog tima Natalija Pavlović postigla je izjednačujući  pogodak i donela svom timu bod.

Natalija Pavlović

− Ovaj remi je za nas značajan da ne kažem kao pobeda, mada smo čini mi se mogli i da pobedimo. Posebno je važno što naše mlade igračice u finišu utakmice nisu podlegle pritisku već su staloženo i hladnokrvno privele meč kraju − kazao je za naš portal predsednik kluba, Dejan Pavlović.

Na tabeli Prve lige – Istok, Aleksinčanke nakon ovog kola zauzimaju sedmo mesto sa tri boda.

U narednom kolu u petak  igraće u Knjaževcu protiv ekipe Osice.

ALEKSINAC – VRANJE 24:24 (14:10)

Hala sportova, Aleksinac. Gledalaca: 80. Sudije: Ivan Golubović (Vlasotince), Milan Janković (Leskovac). Sedmerci: Aleksinac 3 (3), Vranje 5 (5). Isključenja: Aleksinac 8, Vranje 6 minuta.

ALEKSINAC: Bogdanović, Timotijević, Pavlović 6, Trojanović 4, Pešić – Đokić, Miladinović, Antanasković 2, Stevanović 3, N. Đorđević 1, Milojković 2, Grujić 5, Stefanović, Mladenović, Mijalković, D. Đorđević 1, Miletić.

VRANJE: Jevtović, Dimitrijević, Ilić 6, Katarina Stanković, Stevanović 7, Živković, Dimić, Milinković 6, M. Mitić, Zarev, Kristina  Stanković 1, D. Mitić, Radovanović 4.