Remi Brđanke posle preokreta, Zvezda bez plena u Majdanpeku

Na startu prolećnog dela prvenstva Regionalne lige – grupa Sever, futsaleri Brđanka igrali su u Aleksincu protiv Rasadnika iz Velikog Šiljegovca i podelili plen – 4:4.

Gosti su odlično otvorili utakmicu i u prvih 15 minuta stvorili prednost od tri gola. Tek tada su se domaći futsaleri trgli i uzvratili ofanzivnom igrom, pa je prvi deo meča završen rezultatom 1:3.

KMF “Brđanka”

U nastavku, u prvoj polovini drugog poluvremena, čvrstom i borbenom igrom Brđanka je uspela da poravna rezultat. Do kraja meča bilo je nekoliko prilika na obe strane, ali su mreže mirovale.

Het-trik za Aleksinčane postigao je Dejan Arsić, a jedanput se u listu strelaca upisao Mirko Pendo.

BRĐANKA – RASADNIK 4:4 (1:3)

Hala sportova, Aleksinac. Gledalaca: 50. Sudije: Nemanja Kostić, Aleksandar Marjanović (Leskovac). Strelci: 0:1 Miljković u 8, 0:2 Rajković u 10, 0:3 Miljković u 15, 1:3 Pendo u 16, 2:3 Arsić u 22, 2:4 Sibinović u 23, 3:4 Arsić u 25, 4:4 Arsić u 27. minutu. Žuti kartoni: Jezdić, Pendo (Brđanka), Dimitrijević, Sibinović (Rasadnik).

BRĐANKA: ŠUĆUR, JEVREMOVIĆ, SAVIĆ, ARSIĆ, PENDO, Tomić, Stanković, Jezdić, Gojković, Spasić.

RASADNIK: ANĐELKOVIĆ, RAJKOVIĆ, DIMITRIJEVIĆ, JEVTIĆ, SIBINOVIĆ, Pešić, Jevgenijević, N. Miljković, M. Miljković, Milenković, Tazić.

Na gostovanju u Majdanpeku futsaleri Zvezde iz Gornjeg Ljubeša pretrpeli poraz od ekipe Minersa sa 9:4.

Na ovakav ishod uticala je pre svega „duža klupa” domaće ekipe, mada su igrači Zvezde, pogotovo u drugom delu, uspevali da uspostave kakvu-takvu terensku ravnotežu.

KMF “Zvezda”

Dva gola za Zvezdu postigao je Boris Ahmeti, po jedan gol dodali su Lazar Jović i Dalibor Tasić.

MINERS – ZVEZDA 9:4 (5:1)

Sportski centar, Majdanpek. Sudije: Aleksandar Minić (Knjaževac), Dušan Nonić. Strelci: 1:0 Golubović u 1, 2:0 Stešić u 5, 3:0 Jovanović u 8, 4:0 Filipović u 13, 4:1 Ahmeti u 14, 5:1 Jovanović u 20, 6:1 Janković u 21, 7:1 Canić u 22, 7:2 Jović u 24, 8:2 Aleksovski u 29, 9:2 Lazarević u 30, 9:3 Ahmeti u 37, 9:4 Tasić u 37. minutu. Žuti karton: Ahmeti (Zvezda).

MINERS: MATEJEVIĆ, JANKOVIĆ, JOVANOVIĆ, ALEKSOVSKI, GOLUBOVIĆ, Gavrić, Radovanović, Popović, Lazarević, Stešić, Filipović, Canić.

ZVEZDA: STANISAVLJEVIĆ, TASIĆ, JOVANOVIĆ, JOVIĆ, AHMETI, Milenković.