Радевчани преузели врх, у Тешици 14 голова!

У Окружној фудбалској лиги одигране су утакмице седмог кола.

Полет из Радевца, као домаћин, играо је у Алексинцу против Моравца из Заплањске Топонице и славио са 6:1.

Радевчани су у првом полувремену водили са 4:0, а у другом делу додали су још два гола. Двоструки стрелци за Полет су Никола Радојковић и Никола Бабић, а по један гол дали суАгатоновић и Митровић који је, треба то рећи, постигао голчину за причу: из слободног ударца са тридесетак метара упутио је јак и прецизан ударац тако да голман гостију није стигао ни да трепне! При резултату 6:0, гол за госте из пенала постигао је Младен Денић у 86. минуту.

У локалном дербију у Тешици између Јастрепца и Слоге из Кормана, права голеда, чак 14 пута тресле су се мреже. Тешичани су били бољи ривал, поготово у другом делу, и заслужено су победили са 10:4. Четири гола за Јастребац постигао је Милан Тасић, два Александар Станковић, а по један Симоновић, Стојановић, Дарко Ценић и Врбић. За екипу из Кормана стрелци су били Стојиљковић, Стојковић, Александар Анђелковић из пенала и Недељковић.

Балајинaц: Земљорадник – Победа (Руснa) 3:3,
Баличевaц: Баличевац – Моравац (Чечинa) 3:1,
Рожинa: Наисус – Борац (Азбресницa) 2:2,
Јовановaц: Слога – Тасковићи 2:3, и
Кочанe: Раднички – Рад (Мерошинa) 5:0.

Слободна је била Топлица.

После овог кола прво место на табели преузео је Полет из Радевца са 19 бодова, испред Земљорадника који је сада на другој позицији са два бода мање. Јастребац заузима осмо место са 10 бодова, док је Слога из Кормана на претпоследњем, 14. месту са три бода.

ПОЛЕТ–МОРАВАЦ (ЗТ) 6:1 (4:0)

Градски стадион, Алексинац. Гледалаца: 20. Судија: Никола Јанковић (Ниш). Стрелци: 1:0 Н. Радојковић у 5, 2:0 Н. Радојковић у 7, 3:0 Агатоновић у 11, 4:0 Митровић у 45, 5:0 Н. Бабић у 55, 6:0 Н. Бабић у 73, 6:1 Денић (из пенала) у 86. минуту. Жути картони: Митровић (Полет), Денић (Моравац).

ПОЛЕТ: Пејчиновић, Д. Петровић, Ристић (од 46. Ракић), Стевановић, Пешић (од 65. Миљковић), Михајловић, Н. Радојковић (од 73. Обрадовић), М. Радојковић, Митровић, Агатоноић (од 56. Нешић), Милић (од 46. Н. Бабић).

МОРАВАЦ (ЗТ): Ценић, Денић, Трајков, Илић, Крстић, Тричковић (од 59. Стојановић), Ћирић, Милошевић, Додић, Крстић (од 46. Марјановић), Мирковић (од 61. Цветковић).

ЈАСТРЕБАЦ – СЛОГА (К) 10:4 (4:2)

Игралиште у Тешици. Судија: Марко Станојевић. Стрелци: 1:0 Тасић у 15, 2:0 Стојановић у 33, 3:0 Тасић у 34, 3:1 Стојиљковић у 37, 4:1 Тасић у 42, 4:2 М. Стојковић у 45, 4:3 А. Анђелковић (из пенала) у 51, 5:3  Станковић у  54, 6:3 Станковић у 59, 6:4 Недељковић у 65, 7:4 Симоновић у 67, 8:4 Д. Ценић у 71, 9:4 Тасић у 77, 10:4 Врбић у 85. минуту.

ЈАСТРЕБАЦ: Крстић, Симоновић, Н. Ценић, Пантовић, Поповић (од 73. Илић), Филиповић, Тасић, Стојановић (од 67. В. Динчић), Д. Ценић, Станковић (од 73. Врбић), А. Динчић.

СЛОГА (К): Бркић, Ј. Стојковић, Л. Стојковић, Недељковић, Стевановић, А. Анђелковић, Радојковић, Војиновић, Станимировић (од 22. М. Стојковић), Ђорђевић, Стојиљковић.

Фотографије: Милан Јовановић (Полет- Моравац – ЗТ) / Званична Инстаграм страница ФК Јастребац Тешица