Радевчани повели па стали, пораз Тешичана и Палилуле

У Окружној лиги Нишавског округа протеклог викенда одиграни су мечеви трећег кола. Све три екипе са подручја алексиначке општине у минулом колу поражене су.

На игралишту у Гредетину, фудбалери Полета из Радевца изгубили су са 1:2 од екипе Радничког из Кочана. Радевчани су добро отворили утакмицу и већ у деветом минуту голом Стефана Петровића водили са 1:0. Међутим, гости се нису предали, заиграли су офанзивно и у 29. минуту преко Немање Ђорђевића изједначили на 1:1. У другом полувремену, у 63. минуту, исти играч је постигао још један гол и, како се испоставило, тиме донео три бода своме тиму.

ФК Полет Радевац

Палилула је гостовала Баличевцу и претрпела пораз од 4:1, иако је на полувремену било 1:1. У првом делу ривали су мање-више били равноправни. У наставку домаћи тим је додао гас, постигао још три гола и стигао до победе. Гол за Палилулу постигао је Никола Радојковић у 7. минуту.

ФК Палилула Алексинац

Јастребац из Тешице гостовао је Сврљигу где је поражен са 2:0. Ово је трећи пораз Тешичана у првенству.

ФК Јастребац Тешица

Тасковићи: Тасковићи – Победа (Русна) 3:0,
Балајинац: Земљорадник – Борац (Азбресница) 1:0,
Шарлинац: Топлица – Моравац (Чечина) 3:1,
Рожина: Наисус – Рад (Мерошина) 4:2, и
Чапљинац: Раднички – Дољевац 3:2.

После три кола, на челу табеле су Наисус, Раднички из Чапљинца и Сврљиг са по седам бодова. Када је реч о нашим представницима, Палилула је 11. са три, Полет заузима 15. место са једним бодом, док је Јастребац на последњој, 16. позицији без бодова.

ПОЛЕТ(Р) – РАДНИЧКИ (К) 1:2 (1:1)

Игралиште у Гредетину. Гледалаца: око 100. Судија: Сава Петровић (Ниш). Стрелци: 1:0 С. Петровић у 9, 1:1 Н. Ђорђевић у 29, 1:2 Н. Ђорђевић у 63. минуту. Жути картони: Д. Јовановић, Никола Михајловић, С. Петровић, Ненад Михајловић (Полет), М. Милошевић, А. Милошевић, Аритоновић (Раднички).

FK PoletПОЛЕТ: Недељковић, Д. Јовановић, Д. Петровић (од 86. Миљковић), М. Ракић, Басаиловић, Б. Ракић (од 72. Ђорђевић), Никола Михајловић, М. Јовановић, С. Петровић,  Ненад Михајловић (од 72. Агатоновић), Николић.

РАДНИЧКИ: Илић, Миленковић, Вучковић (од 75. Спасић), Владимиров, Матић, Ђорђевић, М. Милошеић, А. Милошевић (од 90. Миленковић), Аритоновић (од 64. Чемерикић), Димитријевић, Цакић.

БАЛИЧЕВАЦ – ПАЛИЛУЛА 4:1 (1:1)

Игралиште у Баличевцу. Гледалаца: 100. Судија: Милош Пејчиновић (Ниш). Стрелци: 0:1 Н. Радојковић у 7, 1:1Стаменковић у 10, 2:1 Спасић у 49, 3:1 Стаменковић у 65, 4:1 М. Илић у 71. минуту. Жути картони: Ибрић, У. Микић, Н. Илић, Н. Милић (Баличевац), Л. Јанковић (Палилула). Црвени картон: Вељко Микић (Баличевац) у 35. минуту.

БАЛИЧЕВАЦ: Прокић, Тодоровић, Јовановић, А. Микић (од 46. М. Илић), Ибрић (од 74. Костадиновић), У. Микић, Стаменковић, Н. Илић (од 70. Н. Милић), Павловић, Спасић, М. Микић.

ПАЛИЛУЛА: Стојадиновић, Милановић, Лукић, Л. Јанковић, Бранковић, Р. Јанковић, Милановић, Д. Радојковић, Н. Радојковић, Денић (од 60. Миљковић), Рајковић.