Radevčani osvojili  ceo plen, poraz Palilule

U Okružnoj ligi Nišavskog okruga odigrane su utakmice 24. kola.

Utakmica u Aleksincu između Palilule i Radničkog iz Kočana završena je pobedom gostiju od 0:2. Dvostruki strelac je Marko Vučković, prvi gol postigao je u 5, a drugi u 87. minutu. Sudija Veljko Savić iz Niša pokazao je dva crvena kartona; u 75. minutu igraču gostiju Dejanu Milenkoviću, a minut kasnije fudbaleru Palilule Radoslau Jankoviću.

Fudbaleri Poleta iz Radevca igrali su u Čečini protiv Moravca i pobedili sa 1:2. Dva minuta pre kraja, domaći tim je stigao do prednosti pogotkom „rezerviste” Nikole Đorđevića. Gosti su se tek tad trgli i u nadoknadi vremena uspeli da za četiri minuta postignu dva gola i tako osvoje dragocene bodove.

U ovom kolu slobodan je bio Jastrebac iz Tešice.

Šarlinac: Toplica – Svrljig 1:5,
Baličevac: Baličevac – Radnički (Čapljinac) 4:2,
Balajinac: Zemljoradnik – Taskovići 1:2,
Azbresnica: Borac – Naisus 1:2, i
Balajinac: Rad – Pobeda 2:6.

Svrljig je na liderskoj poziciji sa 58 bodova, a što se plasmana aleksinačkih klubova tiče on izgleda ovako: Palilula je 11. sa 26 bodova, Jastrebac zauzima 13. mesto sa 23 boda, dok je Polet na pretposlednjoj, 15. poziciji sa 17 bodova.

PALILULA-RADNIČKI (K) 0:2 (0:0)

Gradski stadion, Aleksinac. Sudija: Veljko Savić (Niš). Strelci: 0:1 Vučković u 65, 0:2 Vučković u 87. minutu. Žuti kartoni: Rajković, L. Janković (Palilula), Milan Vučković, Momirović (Radnički). Crveni kartoni: trener Dejan Milenković (Radnički) u 75, R. Janković (Palilula) u 76. minutu.

PALILULA: Stojadinović, Miljković, Dragović, Radojković, Milanović, R. Janković, Stanković, Branković, Marković, L. Janković, Rajković.

RADNIČKI: Stamenković, Cakić, Čemerikić, Milan Vučković,  Vladimirov, Matić, Ilić (od 60. Aritonović), M. Milošević, A. Milošević, Marko Vučković, Dimitrijević (od 70. Momirović).

MORAVAC- POLET 1:2 (0:0)

Igralište u Čečini. Gledalaca: 60. Sudija: Nikola Janković (Niš). Strelci: 1:0 N. Đorđević u 88, 1:1 A. Agatonović u 90+1, 1:2 Đorđević u 90+5. minutu. Žuti kartoni: Milošević, Tošić, Kocić, Stevčić, Stanković (Moravac), S. Petrović, predstavnik kluba D. Miljković (Polet).

MORAVAC: Milošević, Nikolić, Milojković, Tošić (od 72. Miloš Đorđević), Kocić, Stevčić, Radovanović, Marko Đorđević, Dimitrijević (od 12. Stanković), Angelovski (od 46. Mitić), Stojiljković (od 46. N. Đorđević).

POLET: Pejčinović, Nikolić, D. Petrović, D. Jovanović, N. Agatonović, N. Babić, Mihajlović, Mitrović, S. Petrović, Đorđević, Đekić (od 59. A. Agatonović).

Fotografije: Milan Jovanović