Radevčani i Tešičani osvojili ceo plen, prekid u Rožini

U minulom 23. kolu Okružne lige fudbaleri Poleta i Jastrepca upisali su tri nova boda na svoj konto, utakmica u Rožini je prekinuta, a meč u Svrljigu nije ni odigran.

Lokalni derbi u Gredetinu, gde su odmerili snagu Polet iz Radevca i Palilula iz Aleksinca, pripao je Radevčanima.

Radevčani su stekli prednost u 23. minutu pogotkom Dušana Petrovića iz penala, a tri minuta kasnije Đorđević je povećao prednost na 2:0. U drugom poluremenu, u 66. minutu, Rajković je smanjio na 2:1, i to je, kako se ispostavilo, bio konačan rezultat ove interesantne i borbene utakmice.

U Tešici Jastrebac je mininimalcem saladao ekipu Borca iz Azbresnice. Tešičani su bili bolji rival tokom većeg dela utakmice, stalno su atakovali na protivnički gol, ali su na kraju ipak slavili samo sa 1:0 (0:0). Pogodak je postigao Stefan Pešić.

FK Polet

Utakmica u Svrljigu između Svrljiga i Zemljoradnika iz Balajinca nije odigrana jer se gosti nisu pojavili. Meč u Rožini Naisus – Baličevac prekinut je pri rezultatu 5:0 zbog nedovoljnog igrača gostiju u igri.

U Kočanu prava goleada – čak 15 golova, Radnički – Rad iz Merošine 11:4, u Taskovićima pukla petarda – Taskovići –Moravac iz Čečine 5:0, u Čapljincu preokret, posle vođstva gostiju od 0:1 u prvom poluvremenu, na kraju ipak pobeda domaće ekipe, Radnički –Toplica iz Šarlinca 3:2.
U ovom kolu slobodna je bila Pobeda iz Rusne.

FK Jastrebac

Posle ovog kola Svrljig je i dalje na čelnoj poziciji, sada sa 55 bodova, 10 više u odnosu na drugoplasirani Radnički iz Kočana. Kada je reč o ekipama sa teritorije aleksinačke opštine, plasman na tabeli izgleda ovako: Palilula je na 10. mestu sa 26 bodova, (isti broj bodova imaju Borac na osmom, Pobeda na devetom i Rad na 11. mestu), Jastrebac je na 13. poziciji sa 23 boda, dok je Polet na pretposlednjem 15. mestu sa 14 bodova.

POLET – PALILULA 2:1 (2:0)
Igralište u Gredetinu. Gledalaca: oko 50. Sudija: Sava Stefanović (Aleksinac). Strelci: 1:0 D. Petrović iz penala u 23, 2:0 Đorđević u 26, 2:1 Rajković u 66. minutu.
POLET: Nedeljković, Rakić, D. Petrović, D. Jovanović, Obradović, Babić, Pejčinović, Miljković, Đorđević, Đekić, Stojković (od 46. Novitović).
PALILULA: Stojadinović, Miljković, Stevanović, Radojković, Dragović, R. Janković, V. Stanković, Branković, P. Stanković (od 51. Marinković), Rajković, Kostić.

Fotografije: Milan Jovanović (Polet – Palilula), Milan Tasić (Jastrebac- Borac)