Preokret: Kormancima jesenje počasti

Najveće iznenađenje poslednjeg, 11. kola jesenjeg prvenstva Opštinske fudbalske lige dogodilo se u Gredetinu, gde je odigran derbi susret između vodećeg Napretka 2012 iz Krušja i drugoplasirane Sloge iz Kormana. Meč podjednako važan za oba rivala jer pobednik postaje i jesenji šampion.

U obostrano otvorenoj igri, pred oko 120 gledalaca, gosti iz Kormana trijumfovali sa 1:0, a gol odluke postigao je Milan Anđelković u 81. minutu. Bio je to jak i precizan udarac sa oko 20 metara, golmanu Krušjana lopta je prošla ispod ruku i završila u mreži.

Na gostovanju u Dobrujevcu, Jedinstvo iz Bobovišta savladalo je domaću OFK Slogu sa 1:3. Prvo poluvreme završeno je rezultatom 1:1, u nastavku gosti su preuzeli inicijativu, postigli još dva gola i zaslužili pobedu.

I utakmica u Trnjanu završena je pobedom gostiju; Borac – Škriljac iz Bradarca, takođe 1:3.

U Gornjoj Peščanici fudbaleri Ratara upisali su još jedan bod na svoj konto. Igrali su nerešeno 1:1 protiv Rudara 2016 sa Aleksinačkog Rudnika. Oba gola pala su u drugom poluvremenu; pogotkom u 76. minutu Miloš Ljubisavljević je doneo prednost Rataru, deset minuta kasnije izjednačio je Ostoja Lazić.

U Gornjem Ljubešu Crvena zvezda je sa 2:1 pobedila ekipu Rutevca, a tri boda upisao je i Polet koji je u Vitoševcu sa 3:2 savladao Tempo iz Mozgova.

Prvo mesto i titulu jesenjeg šampiona osvojila je Sloga iz Kormana sa 27 bodova. Isti broj bodova ali slabiju gol razliku ima Napredak 2012 koji je polusezonu završio na drugom mestu. Treće i četvrto mesto dele Jedinstvo i Škriljac sa po 24 boda, peti  je Rudar 2016 sa 20 bodova. Slede: Polet i Crvena zvezda imaju po 16 bodova, Tempo 10, OFK Sloga i Borac po 8, Ratar 7 i Rutevac 6 bodova.

Fotografije: Milan Jovanović

NAPREDAK 2012 – SLOGA 0:1 (0:0)

Igralište Mali Čair, Gredetin. Gledalaca: 120. Sudija: Slađan Marković (Aleksinac). Strelac: 0:1 Milan Anđelković u 81. minutu. Žuti kartoni: A. Stevanović, K. Jevremović (Napredak 2012), M. Stojiljković, L. Stojiljković (Sloga).

NAPREDAK 2012: L. Stevanović, A. Grujić, Miloš  Cvetković (od 46. M. Milošević), Aleksa Petrović, K. Jevremović, Milanović, Filipović (od 54. A. Jevremović), A. Stevanović (od 46. V. Milošević), Aleksandar Petrović, Mihajlo Cvetković, V. Grujić.

SLOGA: Nedeljković, L. Stojiljković, M. Stojiljković, D. Đorđević, M. Stevanović, A. Anđelković, M. Anđelković, A. Đorđević, Stanimirović, Stojanović, L. Babić (od 46. N.Đorđević, od 86. Nikolić).

OFK SLOGA – JEDINSTVO 1:3 (1:1)

Igralište u Dobrujevcu. Gledalaca: 30. Sudija: Dušan Tomić (Gredetin). Strelci: 0:1 Radivojeić u 12, 1:1 Momčilović u 38, 1:2 Veljković u 53, 1:3 Veljković u 72. minutu. Žuti kartoni: Mihajlović, Jović, Radojković (OFK Sloga), M. Belić, predstavnik Jedinstva.

OFK SLOGA: Jovanović, Radovanović, Jović, S. Vukić, Momčilović, Tasić, Radojković, Mihajlović, Lazarević(od 62. U. Matić), P. Vukić, S. Matić (od 46. Ivanović).

JEDINSTVO: Milenković, Vidojković, Stefanović, Adamov, M. Živković, Veljković, Zorkić (od 76. Ljubenović), Rakić, Radivojević, Petrović, Ranđelović (od 85. L. Živković).

RATAR – RUDAR 2016 1:1 (0:0)

Igralište u G. Peščanici. Gledalaca: 30. Sudija: Uroš Radosaljević (Aleksinac). Strelci: 1:0 M. Ljubisavljević u 76, 1:1 O. Lazić u 86. minutu. Žuti kartoni: Popović, M. Ljubisavljeić, I. Ljubisavljević, Anđelković (Ratar), Mikić, U. Jovanović (Rudar 2016).

RATAR: Đekić, B. Stanković, Popović, Stošić (od 28. Anđelković), Mirčić (od 53. M. Ljubisavljević), Milanović, Živadinović, Sentić, Jevtić (od 46. A. Stanković), Prokić, I. Ljubisavljević.

RUDAR 2016: Cvetkov, Đorđević, Mikić  (od 46. Ivanović), Slavnić, Nikolić, Miletić, Đurić, D. Jovanović, U. Jovanović (od 80. Milanović), Labović, O. Lazić.

Naslovna fotografija: Arhiva.