Преокрет: Корманцима јесење почасти

Највеће изненађење последњег, 11. кола јесењег првенства Општинске фудбалске лиге догодило се у Гредетину, где је одигран дерби сусрет између водећег Напретка 2012 из Крушја и другопласиране Слоге из Кормана. Меч подједнако важан за оба ривала јер победник постаје и јесењи шампион.

У обострано отвореној игри, пред око 120 гледалаца, гости из Кормана тријумфовали са 1:0, а гол одлуке постигао је Милан Анђелковић у 81. минуту. Био је то јак и прецизан ударац са око 20 метара, голману Крушјана лопта је прошла испод руку и завршила у мрежи.

На гостовању у Добрујевцу, Јединство из Бобовишта савладало је домаћу ОФК Слогу са 1:3. Прво полувреме завршено је резултатом 1:1, у наставку гости су преузели иницијативу, постигли још два гола и заслужили победу.

И утакмица у Трњану завршена је победом гостију; Борац – Шкриљац из Брадарца, такође 1:3.

У Горњој Пешчаници фудбалери Ратара уписали су још један бод на свој конто. Играли су нерешено 1:1 против Рудара 2016 са Алексиначког Рудника. Оба гола пала су у другом полувремену; поготком у 76. минуту Милош Љубисављевић је донео предност Ратару, десет минута касније изједначио је Остоја Лазић.

У Горњем Љубешу Црвена звезда је са 2:1 победила екипу Рутевца, а три бода уписао је и Полет који је у Витошевцу са 3:2 савладао Темпо из Мозгова.

Прво место и титулу јесењег шампиона освојила је Слога из Кормана са 27 бодова. Исти број бодова али слабију гол разлику има Напредак 2012 који је полусезону завршио на другом месту. Треће и четврто место деле Јединство и Шкриљац са по 24 бода, пети  је Рудар 2016 са 20 бодова. Следе: Полет и Црвена звезда имају по 16 бодова, Темпо 10, ОФК Слога и Борац по 8, Ратар 7 и Рутевац 6 бодова.

Фотографије: Милан Јовановић

НАПРЕДАК 2012 – СЛОГА 0:1 (0:0)

Игралиште Мали Чаир, Гредетин. Гледалаца: 120. Судија: Слађан Марковић (Алексинац). Стрелац: 0:1 Милан Анђелковић у 81. минуту. Жути картони: А. Стевановић, К. Јевремовић (Напредак 2012), М. Стојиљковић, Л. Стојиљковић (Слога).

НАПРЕДАК 2012: Л. Стевановић, А. Грујић, Милош  Цветковић (од 46. М. Милошевић), Алекса Петровић, К. Јевремовић, Милановић, Филиповић (од 54. А. Јевремовић), А. Стевановић (од 46. В. Милошевић), Александар Петровић, Михајло Цветковић, В. Грујић.

СЛОГА: Недељковић, Л. Стојиљковић, М. Стојиљковић, Д. Ђорђевић, М. Стевановић, А. Анђелковић, М. Анђелковић, А. Ђорђевић, Станимировић, Стојановић, Л. Бабић (од 46. Н.Ђорђевић, од 86. Николић).

ОФК СЛОГА – ЈЕДИНСТВО 1:3 (1:1)

Игралиште у Добрујевцу. Гледалаца: 30. Судија: Душан Томић (Гредетин). Стрелци: 0:1 Радивојеић у 12, 1:1 Момчиловић у 38, 1:2 Вељковић у 53, 1:3 Вељковић у 72. минуту. Жути картони: Михајловић, Јовић, Радојковић (ОФК Слога), М. Белић, представник Јединства.

ОФК СЛОГА: Јовановић, Радовановић, Јовић, С. Вукић, Момчиловић, Тасић, Радојковић, Михајловић, Лазаревић(од 62. У. Матић), П. Вукић, С. Матић (од 46. Ивановић).

ЈЕДИНСТВО: Миленковић, Видојковић, Стефановић, Адамов, М. Живковић, Вељковић, Зоркић (од 76. Љубеновић), Ракић, Радивојевић, Петровић, Ранђеловић (од 85. Л. Живковић).

РАТАР – РУДАР 2016 1:1 (0:0)

Игралиште у Г. Пешчаници. Гледалаца: 30. Судија: Урош Радосаљевић (Алексинац). Стрелци: 1:0 М. Љубисављевић у 76, 1:1 О. Лазић у 86. минуту. Жути картони: Поповић, М. Љубисављеић, И. Љубисављевић, Анђелковић (Ратар), Микић, У. Јовановић (Рудар 2016).

РАТАР: Ђекић, Б. Станковић, Поповић, Стошић (од 28. Анђелковић), Мирчић (од 53. М. Љубисављевић), Милановић, Живадиновић, Сентић, Јевтић (од 46. А. Станковић), Прокић, И. Љубисављевић.

РУДАР 2016: Цветков, Ђорђевић, Микић  (од 46. Ивановић), Славнић, Николић, Милетић, Ђурић, Д. Јовановић, У. Јовановић (од 80. Милановић), Лабовић, О. Лазић.

Насловна фотографија: Архива.