У суботу су одиграни полуфинални мечеви Зимске футсал лиге, као и утакмице за пласман од петог до осмог места. Као и у досадашњем току такмичења, узбуђења и голова није недостајало.
У првом полуфиналу Полет 2 из Радевца сигурном игром савладао је Јединство из Бобовишта резултатом 2:0. У другом мечу прошлогодишњи шампион, Доктори фудбала из Доњег Адровца, убедљиво су тријумфовали против Моравице из Суботинца са чак 11:1.
То значи да ће се и ове године у финалу састати Доктори фудбала и Полет из Радевца, док ће се за треће место борити Јединство и Моравица.
У разигравању за пласман од петог до осмог места ОФК Напредак 1929 победио је Младост 1955 из Моравца резултатом 4:1, док је Полет 1 из Радевца био убедљив против селекције Фудбалског савеза општине Алексинац, славивши са 7:2.
Следећег викенда, у борби за пето место састају се ОФК Напредак 1929 и Полет 1, док ће се за седму позицију борити Младост 1955 и селекција ФСО Алексинац.
Зимска футсал лига, која је почела 11. јануара и окупила рекордне 23 екипе, завршава се наредног викенда. Тада ће бити одиграно велико финале, као и преостале утакмице за коначан пласман до осмог места. Општина Алексинац, као покровитељ, обезбедила је наградни фонд од 320.000 динара за осам најбољих екипа.
Насловна фотографија – илустрација (фото: Михајло Илић)
