Poraz Napretka nakon tri produžetka

Košarkaški klub Napredak JKP poražen je od Zlatibora u više nego uzbudljivoj utakmici 98:104 (19:18, 12:15, 13:29, 30:12). Meč u Aleksincu trajao je 55 minuta, budući da su viđena čak tri produžetka i mnoštvo rezultatskih preokreta. Najefikasniji kod Aleksinčana bili su Đorđe Simeunović sa 27 i Slaviša Bogavac koji je ubacio 25 poena. Ekipu iz Čajetine predovdio je Nemanja Protić sa 31 poenom.

Prvo poluvreme proteklo je u minimalnim vođstvima obeju ekipa, pa je do odlaska na veliki odmor rezultat konstantno bio u egalu. Nakon 20 minuta igre, gosti su vodili – 31:33.

Treća deonica donela je najlošije izdanje domaćeg tima u ovom susretu. Ređale su se izgubljene lopte, promašeni šutevi iz igre ali i sa linije penala. Iskusna ekipa Zlatibora je to umela da kazni i na kraju perioda dostigne maksimalnih +18 – 44:62.

U poslednjoj četvrtini desio se retko viđeni obrt na terenu ali i semaforu.  Protivnika je ”načeo” sjajni Bogavac, koji je kreirao sopstvenu seriju od 9:0, na koju se kasnije nadovezao i Ćirković pogotkom za dva poena (55:62).

Zlatibor je odolevao u narednim minutima, ali je Napredak trojkom Bogavca, zatim dvojkom Dimitrija Raičevića, u 37. minutu konačno stigao do poravnanja – 66:66.

U uzbudljivoj završnici poene su razmenili Protić i Dimitrije Raičević, pa je utakmica otišla u prvi produžetak.

Ovaj period bolje otvaraju košarkaši Zlatibora, koji serijom 6:0 stižu do 74:80. Bogavac slobodnim bacanjima donosi preokret (84:83) u poslednjem minutu nadoknade. Protić je bio polovičan sa penala, a Šikman nije uspeo da poentira sa velike udaljenosti, pa je meč otišao u drugi produžetak.

U drugih 5 minuta viđeno je nekoliko preokreta. Simeunović na 40 sekundi do kraja donosi minimalnih 93:91 za Napredak, koji će na drugoj strani terena odbraniti napad gostiju, nakon čega će Vorkapić  poslati kapitena Napretka Nikolu Raičevića na slobodna bacanja. Raičević je promašio oba puta, pa je poslednji napad pripao ekipi iz Čajetine.

Papić je bio neprecizan u šutu za dva, ali je njegov promašaj pokupio Riznić koji je sa zvukom sirene pogodio za novo izjednačenje – 93:93.

Odlučujućih 5 minuta donela su pobedu gostima. Na veliku žalost domaćeg tima, ovaj istorijski uzbudljiv susret pripao je novom učesniku ABA 2 lige. Klub iz Aleksinca platio je cenu ogromnog broja promamešnih slobodnih bacanja (31/57).

Nakon dva odigrana kola, tim Nebojše Raičevića beleži po jednu pobedu i poraz. U narednom kolu, Aleksinčani gostuju ekipi Radničkog u Kragujevcu.

Napredak JKP: Šikman 3 (10sk.), Ćirković 9 (6sk., 3as.), Raičević N. 3 (5sk.), Simeunović 27 (12sk.), Petrović, Raičević D. 8 (3as.), Saičić 4, Drašković 3 (4sk.), Bogavac 25 (7sk.), Stanković, Veljković 15 (8sk.), Karalić 1.