Пораз Напретка након три продужетка

Кошаркашки клуб Напредак ЈКП поражен је од Златибора у више него узбудљивој утакмици 98:104 (19:18, 12:15, 13:29, 30:12). Меч у Алексинцу трајао је 55 минута, будући да су виђена чак три продужетка и мноштво резултатских преокрета. Најефикаснији код Алексинчана били су Ђорђе Симеуновић са 27 и Славиша Богавац који је убацио 25 поена. Екипу из Чајетине предовдио је Немања Протић са 31 поеном.

Прво полувреме протекло је у минималним вођствима обеју екипа, па је до одласка на велики одмор резултат константно био у егалу. Након 20 минута игре, гости су водили – 31:33.

Трећа деоница донела је најлошије издање домаћег тима у овом сусрету. Ређале су се изгубљене лопте, промашени шутеви из игре али и са линије пенала. Искусна екипа Златибора је то умела да казни и на крају периода достигне максималних +18 – 44:62.

У последњој четвртини десио се ретко виђени обрт на терену али и семафору.  Противника је ”начео” сјајни Богавац, који је креирао сопствену серију од 9:0, на коју се касније надовезао и Ћирковић поготком за два поена (55:62).

Златибор је одолевао у наредним минутима, али је Напредак тројком Богавца, затим двојком Димитрија Раичевића, у 37. минуту коначно стигао до поравнања – 66:66.

У узбудљивој завршници поене су разменили Протић и Димитрије Раичевић, па је утакмица отишла у први продужетак.

Овај период боље отварају кошаркаши Златибора, који серијом 6:0 стижу до 74:80. Богавац слободним бацањима доноси преокрет (84:83) у последњем минуту надокнаде. Протић је био половичан са пенала, а Шикман није успео да поентира са велике удаљености, па је меч отишао у други продужетак.

У других 5 минута виђено је неколико преокрета. Симеуновић на 40 секунди до краја доноси минималних 93:91 за Напредак, који ће на другој страни терена одбранити напад гостију, након чега ће Воркапић  послати капитена Напретка Николу Раичевића на слободна бацања. Раичевић је промашио оба пута, па је последњи напад припао екипи из Чајетине.

Папић је био непрецизан у шуту за два, али је његов промашај покупио Ризнић који је са звуком сирене погодио за ново изједначење – 93:93.

Одлучујућих 5 минута донела су победу гостима. На велику жалост домаћег тима, овај историјски узбудљив сусрет припао је новом учеснику АБА 2 лиге. Клуб из Алексинца платио је цену огромног броја промамешних слободних бацања (31/57).

Након два одиграна кола, тим Небојше Раичевића бележи по једну победу и пораз. У наредном колу, Алексинчани гостују екипи Радничког у Крагујевцу.

Напредак ЈКП: Шикман 3 (10ск.), Ћирковић 9 (6ск., 3ас.), Раичевић Н. 3 (5ск.), Симеуновић 27 (12ск.), Петровић, Раичевић Д. 8 (3ас.), Саичић 4, Драшковић 3 (4ск.), Богавац 25 (7ск.), Станковић, Вељковић 15 (8ск.), Каралић 1.