Победа Мораве за искорак ка врху, катастрофа Напретка и Моравице

У Зони Центар јуче су одигране утакмице 11. кола

Фудбалери житковачке Мораве обрадовали су своје поклонике јер су на гостовању у Ражњу са 2:3 савладали тим Буковика.

ФК Морава Житковац

Житковчани су повели у 24. минуту, када је после сјајног центаршута Дарка Стоиљковића Ненад Милуновић маестрално затресао мрежу домаћих. На 2:0 повисио је Дарко Стоиљковић у 35. минуту. Међутим, два минута пре краја првог дела Ражањци су смањили резултат на 1:2.

У 72. минуту капитен Мораве Слободан Јанковић из слободног ударца уместо мреже погодио је пречку. Једанаест минута касније Михајло Цветковић је из соло продора постигао погодак – 1:3 за Мораву, да би у последњим минутима игре, у зауставном времену, домаћи тим постигао гол. Дакле, Буковик – Морава 2:3. Успеху Мораве бравурозним одбранама допринео је свакако и њен голман Душан Стоилковић.

И ОФК Напредак и Моравица у овом колу играли су у гостима и изгубили бодове. Алексинчани су у Орљану поражени од истоимене екипе са 5:1, док су Суботинчани у Пуковцу, од истоимене екипе, изгубили резултатом 5:0.

ОФК Напредак 1929 (архива)

Остали резултати 11. кола:

Орљане: Земљорадник(Балајинац) – Наша крила (Белотинац) 1:1,
Горњи Матејевац: Јединство – ОФК Ниш 3:1,
Јелашница: Рудар – ОФК Брзи Брод 1:4, и
Ниш: Делијски вис – Малошиште 1:2.

Слободан у овом колу био је Наисус из Рожине.

На првом месту и даље је ОФК Брзи Брод са 27 бодова.

Захваљујући победи у Ражњу, Морава је сада са 20 бодова скочила на треће место, ОФК Напредак је на деветој позицији са 13 бодова, а Моравица заузима 14. место са два бода.