Pobeda Aleksinčana za skok na tabeli

Rukometaši Aleksinca juče su, u okviru devetog kola Prve lige – Istok, igrali pred svojim navijačima protiv ekipe Mladosti iz Vranja.

Bolji i efikasniju igru Aleksinčani su krunisali pobedom sa šest golova razlike – 37:31.

− Bio je to meč sa puno golova − kaže trener Aleksinčana Bojan Stefanović Kuze. – Gosti su samo na početku, u prvih nekoliko minuta,  imali prednost. Od sedmog minuta preuzeli smo inicijativu i do kraja meča kontrolisali rezultat, i na kraju zasluženo trijumfovali. Svi igrači koji su ulazili  u igru su postigli golove. U samoj  igri povremeno je dolazilo do pada koncentracije, što ne bi smeli da dozvolimo u narednim mečevima − dodaje Stefanović.

Najviše golova u aleksinačkoj ekipi postigao je kapiten Trivunac koji je dao sedam golova, a zatim slede Nisić i Ristić sa po pet pogodaka.

Nakon ove pobede Aleksinac je na tabeli skočio sa devetog na sedmo mesto sa sedam bodova, a u narednom  kolu gostovaće Niškoj Banji.

ALEKSINAC – MLADOST 37:31 (20:13)

Hala sportova, Aleksinac. Gledalaca: 100. Sudije: Dragan Milošević i Marjan Golubović (Leskovvac). Sedmerci: Aleksinac 3 (1), Mladost 3 (2). Isključenja: Aleksinac 14, Mladost 12 minuta.

ALEKSINAC: Stanojić, Nisić 5, Ristić 5, Veljović 3, Bojović 3, Veličković 1, Stojković 2, Trivunac 7, Pejčić 3, Milanović 3, Nedeljković 1, Stevanović 3, Ivanović, Pekas 1, Cako.

MLADOST: Stojanović, Jovanović 6, Mišić, Dodić, Tasić 9, Mišić 7, Stevanović, Ilić, Stajić 4, Serafinović, Jovanović 2, Marjanović 3.

Fotografije: RK Aleksinac