Победа Алексинчана за скок на табели

Рукометаши Алексинца јуче су, у оквиру деветог кола Прве лиге – Исток, играли пред својим навијачима против екипе Младости из Врања.

Бољи и ефикаснију игру Алексинчани су крунисали победом са шест голова разлике – 37:31.

− Био је то меч са пуно голова − каже тренер Алексинчана Бојан Стефановић Кузе. – Гости су само на почетку, у првих неколико минута,  имали предност. Од седмог минута преузели смо иницијативу и до краја меча контролисали резултат, и на крају заслужено тријумфовали. Сви играчи који су улазили  у игру су постигли голове. У самој  игри повремено је долазило до пада концентрације, што не би смели да дозволимо у наредним мечевима − додаје Стефановић.

Највише голова у алексиначкој екипи постигао је капитен Тривунац који је дао седам голова, а затим следе Нисић и Ристић са по пет погодака.

Након ове победе Алексинац је на табели скочио са деветог на седмо место са седам бодова, а у наредном  колу гостоваће Нишкој Бањи.

АЛЕКСИНАЦ – МЛАДОСТ 37:31 (20:13)

Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: 100. Судије: Драган Милошевић и Марјан Голубовић (Лесковвац). Седмерци: Алексинац 3 (1), Младост 3 (2). Искључења: Алексинац 14, Младост 12 минута.

АЛЕКСИНАЦ: Станојић, Нисић 5, Ристић 5, Вељовић 3, Бојовић 3, Величковић 1, Стојковић 2, Тривунац 7, Пејчић 3, Милановић 3, Недељковић 1, Стевановић 3, Ивановић, Пекас 1, Цако.

МЛАДОСТ: Стојановић, Јовановић 6, Мишић, Додић, Тасић 9, Мишић 7, Стевановић, Илић, Стајић 4, Серафиновић, Јовановић 2, Марјановић 3.

Фотографије: РК Алексинац