Fudbal

Pobeda Aleksinčana za kraj

Na Gradskom stadionu u Aleksincu, na završetku jesenjeg dela šampionata, fudbaleri OFK Napretka 1929 slavili su protiv Malošišta sa 4:3. Iako su gosti u prvom delu utakmice stekli prednost od dva gola razlike (1:3), Aleksinčani su ipak uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist i zabeleže treću pobedu u prvenstvu. Na početku drugog poluvremena „rezervistaˮ Đukić smanjio je prednost gostiju na 2:3, da bi Milojević u 50. minutu poravnao rezultat, a Babić pogotkom u 57. minutu doneo svom timu tri dragocena boda.

Istim rezultatom, dakle 4:3, žitkovačka Morava je poražena u Orljanu od Pukovca, dok je Moravica na svom igralištu u Subotincu prepustila pobedu ekipi OFK Niša koja je trijumfovala sa 1:2.

Brzi Brod: OFK Brzi BrodRudar (Jelašnica) 3:2,
Vrtište: VrtišteNaša krila (Belotinac) 2:0,
Medoševac: MladostZemljoradnik (Balajinac) 2:0,
Svrljig: SvrljigOrljane 5:0,
Gornji Matejevac: JedinstvoBukovik (Ražanj) 1:1.

Jesenji šampion Zone Centar je ekipa Mladosti iz Medoševca sa 38 bodova.

Morava je polusezonu završila na visokom, četvrtom mestu sa 24 boda, Moravica je 12. sa 18, a OFK Napredak je na dnu tabele sa 10 bodova.