Pljusak golova u Rutevcu: Škriljac slavio sa 11:0!

U osmom kolu Opštinske fudbalske lige strelci su bili vrlo raspoloženi, pa je na šest mečeva postignut 41 gol, u proseku 6,83 po utakmici.

Pljusak golova dogodio se u Rutevcu gde je vodeći Škriljac iz Bradarca slavio čak sa 11:0! Pola tuceta golova, od kojih jedan iz penala, dao je Nenad Milunović, dva gola postigao je Nikolić, a po jedan gol dali su Nešić, Aleksandar Stevanović i Andrija Stevanović.

U derbiju kola u Kraljevu između istoimene ekipe i Rudara 2016 sa Aleksinačkog Rudnika palo je deset golova – Kraljevo 3, Rudar 7. Kraljevo je pretrpelo  drugi poraz zaredom, a „rudari” su ovom pobedom istakli kandidaturu za vrh tabele.

U Dobrujevcu OFK Sloga je sa 2:1 savladala Vukašinovac. Istim rezultatom Polet iz Vitoševca je Gornjem Ljubešu slavio protiv Crvene zvezde. Crveno-beli su do 80. minuta vodili sa 1:0, a onda su gosti za šest minuta postigli dva gola i osvojili dragocene bodove.

U Žitkovcu Mladost 1955 iz Moravca pobedila je Jedinstvo iz Bobovišta sa 3:2. Fudbaleri Borca iz Trnjana opravdali su ulogu favorita u Gornjoj Peščanici, gde su savladali Ratara sa 3:6.

Slobodan je bio Jastrebac 2022 iz Suhotna.

Posle osam odigranih kola na prvom mestu je i dalje Škriljac koji sada ima 21 bod, ispred Poleta na drugoj poziciji sa 16 bodova. Kraljevo je treće sa 15 bodova, bod manje ima Rudar 2016 koji se posle pobede u ovom kolu  umešao u borbu za vrh tabele. Petu i šestu poziciju zauzimaju Borac i Vukašinovac sa po 12 bodova. Od sedmog do 10. mesta slede četiri ekipe sa po 10 bodova, a to su Jedinstvo, OFK Sloga, Jastrebac 2022 i Mladost 1955. Na 11. i 12. mestu su Rutevac i Crvena zvezda sa po četiri boda, dok 13. poziciju zauzima Ratar sa jednim bodom.

Milunović na čelu

U osam do sada odigranih kola strelci su postigli 221 gol, od čega su 10 iz penala i četiri autogola.

Prvi na listi strelaca je Nenad Milunović, igrač Škriljca iz Bradarca, sa 17 golova, drugi je Petar Stanković, fudbaler Kraljeva, koji je postigao 12 pogodaka, dok su na deobi trećeg mesta njegov klupski drug Aleksandar Rakić i igrač Borca iz Trnjana Aleksa Stanković koji su dali po sedam golova.

RUTEVAC – ŠKRILJAC 0:11 (0:7)

Igralište „Ratko Žunić”, Rutevac. Gledalaca: 20. Sudija: Predrag Milovanović. Strelci: 0:1 Milunović u 4, 0:2 Milunović u 5, 0:3 Nikolić u 13, 0:4 Andrija Stevanović, 0:5 Nikolić u 20, 0:6 Milunović (iz penala) u 25, 0:7 Aleksandar Steanović u 40, 0:8 Milunović u 47, 0:9 Nešić u 67, 0:10 Milunović u 68, 0:11Milunović u 74. minutu.Žuti karton: Petrović (Rutevac).

RUTEVAC: Zdravković, Grujić, Milićević, Petrović, Todorović, Mitrović, P. Tomić (od 46. U. Tomić), Stojiljković, Stanišić, Stanojević, Stanković.

ŠKRILJAC: Golubović, M. Miletić, Andrija Stevanović, Trivunac, Mladenović, Aleksandar Stevanović, S. Miletić (od 26. Nešić), Stanković, Nikolić (od 46. Stojanovski), Milunović, Ristić.

KRALJEVO – RUDAR 2016 3:7 (1:4)

Igralište u Kraljevu. Sudija: Ivan Jovanović. Strelci: 0:1 M. Zemljak u 6, 0:2 Milanović u 13, 1:2 Stanković u 16, 1:3 P. Đorđević u 22, 1:4 M. Zemljak u 45, 1:5 Petrović u 60, 2:6 Marinković u 83, 3:6 Stanković u 84, 3:7 P. Đorđević u 89. minutu. Žuti karton: Petrović (Kraljevo).

KRALJEVO: Pavlović(od 16. Radičević) , Mitković (od 62. Stamenković), Rušiti, Marinković, Krstić(od 46. Radovanović) , Rakić, Jovčić, Stanković, Dimitrijević, Petrović (od 55. Lazarević),  Gojković.

RUDAR 2016: Stojadinović, A. Đorđević (od 38. Dimitrijević), Ivanović, Petrović, Đurić, Jovanović, Milanović (od 51. Branković), M. Zemljak (od 72. Pavlović), P. Đorđević, Stojanov, Lazić.

CRVENA ZVEZDA-POLET (V) 1:2 (1:0)

Igralište u G. Ljubešu. Gledalaca: 20. Sudija: Uroš Radosaljević. Strelci: 1:0 S. Živković u 33, 1:1 Milovanović u 80, 1:2 Malović u 86. minutu. Žuti kartoni: Stepanović, Živić (C. zvezda), Veljković, Dinić, Slaviša Šajkić, šef st. štaba, Milovan Matić, predstavnik kluba (Polet).

CRVENA ZVEZDA: Stanisavljeić, Tasić, Savić, Živanović, Živić, Milojević, S. Živković, Todorović, Anđelinković, Vacić (od 70. Jovanović), Stepanović.

POLET (V): Veljković, Simonović, Đorđević, Obradović (od 46. Kadrić), Savić, Živković, Lazić, Malović, Milovanović, Dinić, Čekrlić.

RATAR – BORAC 3:6 (2:4)

Igralište u G. Peščanici. Sudija: Stefan Milićević. Strelci: 0:1 Aleksa  Stanković u 4, 0:2 Miloš Zlatanović u 30, 1:2 Aleksandar Stanković u 32, 2:2 Aleksandar Stanković u 40, 2:3 Martin Zlatanović u 42, 2:4 Popović (autogol) u 45, 2:5 Martin Zlatanović, 3:5 Aleksandar Stanković u 64, 3:6 Aleksa Stanković (iz penala) u 86. minutu. Žuti kartoni: Aleksandar Stanković (Ratar), Veljković, Danijel Nešić, šef st. štaba (Borac).

RATAR: Ivanišević (od 46. Kostov), B. Stanković, Popović, Sentić, Đorđević, Aleksandar Stanković, Milanović, Zdravković, M. Prokić, Džonić (od 53. Stevanović), I. Prokić.

BORAC: Veljković, Deletić (od 80. Vučković), Jovanović, Grujić, Ilić, Aleksa Stanković, V. Stanković, Marko Zlatanović (od 46. Ilić), Martin Zlatanović, Miloš Zlatanović, Mihajlović (od 68. Živković).

MLADOST 1955 – JEDINSTVO 3:2 (2:0)

Stadion Morave u Žitkovcu. Gledalaca: 100. Sudija: Uroš Radosavljević. Strelci: 1:0 Milošević u 7, 2:0 Grujić u 21, 2:1 Adamov u 46, 3:1 Trifunović u u 58, 3:2 Blagojević u 81. minutu. Žuti kartoni: Petrović (Mladost 1955), Adamov (Jedinstvo).

MLADOST 1955: Miladinović, Pejković, Stević, Smiljković, Grujić, Milošević (od 49. Stanojković), Didić (od 82. Petrović), Ristić, Trifunović (od 76. Kostić), Petrović (od 82. Jevtić), Milojević.

JEDINSTVO: Petrović, Milenković (od 39. Dragićević) Živković, Đorđević, Adamov, Lazarević, Ranđelović, Ljubisavljević, Stefanović, Ljubenović, Blagojević.

OFK SLOGA – VUKAŠINOVAC 2:1 (0:0)

Igralište u Dobrujevcu. Sudija: Ivan Jovanović. Strelci: 1:0 Tasić u 65, 2:0 Ivanović u 73, 2:1 Zipalović u 87. minutu.

OFK SLOGA: Milenković, Rančić, Tasić, Živanović, U. Matić, Radovanović, Stanković (od 54. Ivanović), F. Petrović, S. Matić, Đorđević, N. Petrović (od 82. Miljković).

VUKAŠINOVAC: Vidanović, Milenović, V. Milošević, Petrov, Stambolić, S. Milošević, Zipalović, Živković, Miletić (od 56. Tomić), Mijailović, Stanojević (od 73. Najdanović).

Naslovna fotografija: Arhiva.